X


Bitcoin Ağındaki Umut Veren Büyümeyi Glassnode Açıkladı

Glassnode verilerine göre Bitcoin ağında iki yeni rekor kırıldı.
19:37
18 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin neredeyse 2,5 aydır konsolidasyon yaşıyor ve söz konusu dönem hala bitmiş sayılmaz. 9.000 dolar ile 9.400 dolar arasında gidip gelen Bitcoin’in ne zaman bu dönemden kurtulacağı bilinmese de ağın temelinde görülen bazı gelişmeler ve büyüme sinyalleri yatırımcıların umutlarını taze tutmalarına yardımcı oluyor.

Bitcoin Ağında İki Yeni Rekor

Önde gelen kripto para araştırma ve analiz firmalarından olan Glassnode tarafından yayınlanan en güncel verilere göre, hem Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısında hem de borsalara gönderilen Bitcoin sayısında ciddi değişimler yaşanmakta. Glassnode yayınladığı güncel tweet ile içerisinde minimum 0,1 BTC tutan cüzdan adreslerinin sayısının 3.129.868 ile tüm zamanların rekorunu kırdığını ifade etti.

İçerisinde en düşük miktarda bile olsa BTC tutan cüzdanların sayısında da 30.435.872 ile yeni bir rekor kırıldığı görülüyor. Bu aslında sadece kurumsal yatırımcıların değil aynı zamanda bireysel yatırımcıların da BTC alımı yapmaya başladığını ve boğa öncesi hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu göstermekte.

2017 yılının boğa döneminden önce de bireysel Bitcoin cüzdanlarındaki BTC miktarı artarken kripto para borsalarındaki BTC miktarı azalmıştı.

Glassnode, cüzdan verilerine ek olarak borsalara gönderilen BTC miktarının da azaldığını belirterek aslında durumun 2017 yılındaki boğa dönemi öncesini andırdığını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar