X


Yeni Oluşturulan Bitcoin Cüzdan Adresi Sayısında Sıçrama!

Bitcoin cüzdan adresleri sayısı inanılmaz bir hızla artıyor.
08:00
8 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyat olarak 2020 yılının başından beri harekete geçti ve bu doğal olarak BTC’nin altyapısal birçok unsurunu da etkiliyor. U.Today isimli haber kaynağının aktardığı yeni bir bilgiye göre ise, yeni oluşturulan Bitcoin cüzdan adreslerinde Nisan ayından beri görülmemiş bir artış söz konusu.

Bitcoin Nisan Ayından Beri Böyle Artış Yaşamadı

Bitcoin 2019 yılının Nisan ayında elde ettiği ralli ile 6.000 doları, 9.000 doları ve son olarak 10.000 doları aşarak 14.000 dolara kadar yükselmişti. Şu an elde edilen cüzdan adresi artışı da insanlara acaba benzer bir yükseliş gelip gelmediğini düşündürtmeye başladı.

Glassnode isimli kripto para araştırma firması tarafından yayınlanan en alttaki tweet içerisinde de BTC adres sayısındaki artış gözle görülebiliyor. Bitcoin’in Corona virüsü ve buna benzer olaylardan etkilenip düşüşe geçeceği iddia edilse de, ağa yeni kişilerin katılması hala yükseliş yaşayabileceğimizin göstergesi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geleneksel piyasalarla karşılaştırıldığında hala çok yeni bir varlık olan BTC’nin spekülasyondan doğan fiyat değişimleri olduğu biliniyor. Daha fazla insanın BTC kullanması da bu spekülasyonların artması şeklinde yorumlanabilir. Buna ek olarak borsalarda tutulan BTC miktarının da arttığı öğrenildi. Bütün bu veriler bir araya getirildiğinde gerçekten de önümüzdeki aylarda bir Bitcoin rallisi görebileceğimiz sonucuna varıyoruz.

Bunun yarılanmadan önce mi yoksa sonra mı olacağı ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar