reklamı kapat

“Bitcoin 20 Bin Doları Geçecek”

09:00
5 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ünlü Bitcoin uzmanı ve eToro üst düzey analisti Mati Greenspan yaptığı açıklamada gelecekte Bitcoin fiyatının 20 bin doları geçeceğini kaydetti. Greenspan Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatı 20 bin dolara ulaştıktan sonra düzeltme yapmasının doğal karşılanması gerektiğini ifade etti.

Greenspan genellikle ani yükselişlerin ardından düzeltmelerin geldiğini belirtti ve devam etti:

Geleceği göremem, falcılık yapmıyorum. 20 bin dolardan sonraki düşüşün yasal düzenleme korkusundan olduğunu düşünmüyorum. O düşüş sadece normal bir düzeltmeydi. Bitcoin fiyatı ne zaman zıplasa ardından düzeltme yaptı ve değerlendi. Bu durumun aynısı 0.08 dolardan 3.50 dolara çıktığında da gerçekleşmişti. Böylesine büyük bir çıkıştan sonra gelen düzeltme oldukça normal. Şu anda Bitcoin 1 yıl öncesine göre %6 daha değerli.

Çoğu analist 20 binden 6 bine düşüşün 2014’te yaşanan düşüşe benzediğini düşünüyor. O dönemde bitcoin 12 ay boyunca düşmüştü ve toplamda %80 değer kaybetmişti. Düşüşün en önemli etkeninin Mt Gox’un hack’i olduğu öne sürülmüştü. Ancak şu an kripto para piyasası farklı bir durumda ve günlük 30 milyar dolar işlem hacmine sahip. Likidite ve hacim 2014’le kıyaslanamayacak bir seviyede. Kurumsal yatırımcılar ve ekosistemin giderek büyümesi piyasayı olgunlaştırdı.

Yakın zamanda en büyük yatırım bankalarından bir tanesi Goldman Sachs resmen kripto para işlem hizmeti sunacağını duyurdu. Goldman Sachs yöneticilerinden Rana Yared kripto paralara mesafeli durmaya çalıştıklarını ancak artan talep karşısında direnemediklerini itiraf etti.

Tüm zamanların en yüksek değeri

Greenspan, milyarder Mike Novogratz, kripto para yatırım firması Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve birçok büyük kripto para yatırımcısı Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değerini 2018 içerisinde geçeceğini öngörüyor. Bitcoin’in geçtiğimiz ayki büyüme hızı ve toparlanmasını baz aldığımızda, işlem hacmini koruduğu takdirde BTC’nin tekrardan 20 bin dolar seviyesini görmesi şaşırtıcı olmaz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.