reklamı kapat

VeChain Ana Ağı Haziran Sonunda Faaliyetlerine Başlıyor

08:00
5 Mayıs 2018

2018’in 2. çeyreği kripto para dünyası için oldukça hareketli ve heyecanlı geçiyor. Birçok kripto para projesi ana ağ sürümlerini yayımlayacağını art arda duyuruyor. Bu kripto para projelerinin arasına haziran ayında ana ağını yayınlayacağını duyuran VeChain (VEN) de katıldı.

Daha önce Tron (TRX) 31 Mayıs’ta ana ağ sürümünü yayımlayacağını duyurmuştu.  EOS’un 3 Haziran tarihinde 1.0 sürümüne geçeceği konuşuluyor. Şimdiyse VeChain, tam tarih belirtilmese de haziran ayı sonlarında ana ağını kullanmaya başlayacağını duyurdu.

VeChain Thor Blockchain geliştirmelerini birkaç siber güvenlik firması ve programlayıcılarla birlikte gerçekleştirecek. VeChain’in kurumsal alanda sağlam bağlantıları olduğu biliniyor. Teste katılacak firmaların bazıları gizli kalmayı tercih ediyor. Ayrıca VeChain, kendi ekibi dışında geliştiriciler arasından 100 kişiyi de testlere dahil edecek ve bu ayın sonuna kadar başvuruları değerlendirecek. Siber güvenlik, blockchain geliştirme ve uygulama geliştirme gibi alanlarda tecrübeli 100 kişi seçilecek ve bu kişiler test boyunca yaptıkları çalışmalar için ödüllendirilecek.

VeChain vakfı aynı zamanda topluluk tarafından test edilmesi için kodlarını yayınlayacak. Kullanıcılar Blockchain’i ve cüzdanları deneyebilecek. Haziran ayı sonuna gelindiğinde testlerin bitmesi ve yeni sürümün kullanılmaya başlanması bekleniyor.

VeChain’in gelişim ve testler için oluşturduğu yol haritası şöyle:

  • 2017’den 2018 Nisan ayı ortalarına kadar gelişim sağlandı
  • Mayıs ayından haziran ayının başına kadar Alpha 1.0 geliştirilecek
  • Haziran ayının sonuna kadar Alpha 2.0’a ulaşılacak
  • Haziran sonunda beta testleri ve halka açık kodlar yayınlanıp geliştirilecek

Geliştirme ve testler bittiğinde ana ağa geçilecek. VeChain fiyatı şu anda 5.40 dolar ve genel olumlu havanın da etkisiyle yükseliş trendinde görünüyor.  Ancak nisan ayının başında 2.18 dolara kadar düşmüştü. O zamandan bu yana VEN’in %139 değer kazandığı görülüyor. Ana ağın devreye girmesiyle fiyatın yükselebileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.