reklamı kapat

Binance’in Yeni Platformu: Binance Futures

Binance’ten sürpriz vadeli işlem platformu hamlesi...
11:00
2 Temmuz 2019

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, vadeli sözleşmeler için bir işlem platformu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Binance Vadeli İşlemleri

Salı günü Taipei’de düzenlenen Asya Blockchain Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma esnasında borsa kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlıklarda uzun ve kısa vadeli işlemlere izin verecek, Binance vadeli işlem arayüzünü tanıttı.

Zhao, “Binance çok yakında bir vadeli işlem platformu başlatmaya hazırlanıyor. Henüz kesin bir tarih yok. Platformun simülasyon test versiyonu birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek.” açıklamasını yaptı ve sahnedeki ekrana yansıtılan vadeli işlem platformu arayüzüne atıfta bulunarak şunları ekledi:

Bu, çalışan sistemin gerçek bir ekran görüntüsü. Yani Binance Futures geliyor.

20 Kata Kadar Kaldıraç

Zhao yaptığı sunumda kaldıraç oranının 20 kata kadar çıkabileceğini ifade etti. Zhao ayrıca başlangıçta yalnızca Bitcoin ile vadeli işlemlere izin verileceğini de ekledi. Binance Futures’ın piyasaya sürülme tarihi kesin olarak belli değil. Ancak Binance’ten bir yetkili CoinDesk’e yaptığı açıklamada test sürümünün iki hafta içinde kullanıcıyla buluşturulacağını ifade etti.

Bunun yanında Binance geçtiğimiz ay marjin işlemleri başlatmıştı. Vadeli işlem platform hamlesi de bundan hemen sonra geldi.

Binance yetkilisinin yaptığı açıklamalara göre öncelikle marjin işlemler 11 Temmuz’a kadar tüm kullanıcılar için ulaşılabilir olacak. Ardından vadeli işlemlerin test sürümü piyasaya sürülecek.

Bunlarla beraber Binance, 13 Haziran’da yaptığı açıklamalarla Amerika piyasasına gireceğini açıklamıştı. Binance US isimli kripto para borsasının, BAM Trading Services firması ile ortaklaşa piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Konuyla ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık. Ardından borsa Amerika’daki müşterileri için işlemleri durdurduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun