reklamı kapat

Binance’den Coinbase Kripto Para Borsasını ‘Kızdıracak’ Hamle!

Binance, Amerika pazarına giriş yapıyor.
08:00
14 Haziran 2019

13 Haziran tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Malta merkezli Binance, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) onaylı bir ortak ile beraber ABD içerisinde yeni bir kripto para platformu açmaya hazırlanıyor.

Binance Amerika’ya Gidiyor!

İddiaya göre Binance’nin Binance US isimli kripto para borsası, BAM Trading Services firması ile ortaklaşa piyasaya sürülecek. BAM, Binance US’nin operatörü konumunda olacak ve Binance’nin cüzdanı ile eşleştirme motoru ürünlerini kullanacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

”Sonunda Binance US’yi piyasaya sürecek ve Binance.com’un güvenliğini, hızını, likiditesini Kuzey Amerika’ya getirecek olmamızdan dolayı heyecanlıyım. Binance US yerel ortağımız BAM tarafından yönetilecek ve tamamıyla regülasyonlara uyumlu bir şekilde ABD piyasasına hizmet verecek.”

BAM Trading Services sözcülerinden birisi konu hakkında yaptığı açıklamada Binance ile ortaklık kurmanın kendileri için bir onur olduğunu ve borsanın üst düzey güvenliği ve teknolojisini kendi faydalarına kullanacaklarını ifade etti.

Binance aslında daha önce de dünyanın en popüler borsalarından olan Coinbase’ye rakip olacak hamleler atmıştı ancak bu en bariz rekabet hamlesi gibi gözüküyor. ABD’nin belki de bir numaralı kripto para borsası olan Coinbase’nin bölgesine giriş, Binance’nin rekabeti bir üst düzeye taşımaya kararlı olduğunu gösteriyor. Binance’nin 2017 yılının başından beri elde ettiği büyümeyi ve diğer borsaları hacim konusunda nasıl geride bıraktığını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.