“Hala Boğa Piyasasındayız ve $100.000 Uzak Değil”

Binance Baş Stratejisti, Bitcoin’in 100.000 doları görmesinin zor olmadığını düşünüyor. 
12:00
2 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı güzel bir performansın ardından son zamanlarda düşüş grafiği çiziyor. Yine de şu anda yaşanan %25’lik düzeltme hareketine rağmen bu yılın başındaki fiyat göz önüne alındığında Bitcoin’in artış tablosu sergilediğini görüyoruz. Bitcoin’in yılbaşından bu yana çizdiği grafiklerin çok iyi olduğunu düşünen Binance Baş Stratejisti fiyatın 100.000 dolara ulaşacağını ifade etti.

Bitcoin Dört Haneli Rakamlara Döndü

Bitcoin’in fiyat düzeltmesi bu hafta hız kazandı ve bu sabah fiyat 9.950 dolar seviyesine kadar geriledi. Fiyat düşüşüyle ilgili haberimize bu linkten ulaşabilirsiniz. 10.000 doların altı görüldükten sonra son birkaç saattir BTC 9.950 dolar ile 9.830 dolar bandında seyrediyor.

Bazı uzmanlara göre 9.800 dolar seviyelerine kadar gerileyen fiyat daha da düşük fiyatları görecek. Yani Bitcoin bir süre daha düşüş sinyalleri veriyor. Uzmanlara göre bu seviyeler birikim için iyi bir şans olacak.

Öte yandan analistler ve yatırımcılar, uzun vadeli tablo göz önünde bulundurulduğu zaman hala boğa piyasası içinde olduğumuzu ifade ediyor. Böyle düşünen bir isim de Binance Baş Stratejisti Gin Chao… Chao, hala bir boğa koşusunda olduğumuzu ve 100.000 dolarlık hedefin çok uzak olmadığını şu sözlerle ifade ediyor:

Tarihsel göstergelere bakarsanız, Bitcoin için 50.000 dolar ile 100.000 dolar arasında yeni yüksek seviyeler olduğunu görürsünüz.

 

Altcoin’ler Nereye Gidiyor?

Chao’nun altcoin öngörüleri oldukça ilginç ve 2019 yılında yaşanan altcoin piyasasına bakıldığında söylediklerinde haklılık payı olabilir… Altcoin’lerin çoğunluğu 2018 yılının sonundan bu gene kadar muhteşeme performanslar sergileyemedi. XRP, Bitcoin Cash, Cardano, Stellar ve Tron gibi piyasa hacmi açısından ilk onda yer alan kripto paraların hepsi hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden en az %80 daha düşük işlem görüyor.

Chao, şu anda Bitcoin için dördüncü piyasa döngüsüne girdiğimizi ifade etti. Chao’ya göre, daha önceki döngülerde altcoin’ler ve Bitcoin arasında büyük bir bağ vardı. ancak 2019’da bu böyle olmadı ve Bitcoin fiyatı çok iyi bir performans sergilerken altcoin’ler geride kaldı.

Binance Baş Stratejsiti’ne göre, birçok kripto para hala kendisi için bir kış yaşıyor ve bu yüzden henüz bir altcoin sezonun başlaması olası değil…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar