X


Binance’in Listelediği Kripto Para Yüzde 400’e Yakın Arttı

Binance yeni bir kripto para listeledi.
11:47
19 Kasım 2020

Dünyanın lider kripto para borsalarından Binance bugün yine bir listeleme duyurusunda bulundu ve gizlilik odaklı kripto para birimi ROSE’u platformuna ekledi. Oasis Protocol (ROSE), an itibariyle Binance üzerinden alınıp satılabilmekte.

Binance’in Listelediği Yeni Kripto Para: ROSE

Binance ilk olarak ROSE/BTC, ROSE/BUSD ve ROSE/USDT işlem çiftlerini alım satıma açtı ve kullanıcılar şu an için sadece Binance üzerinden ROSE alıp satabilmekte. Yeni listelenen kripto paraların oldukça riskli olabileceğini vurgulayan Binance, kullanıcılara özellikle bu tokeni alıp satarken dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

ROSE’un listelenme ücreti olarak ise 0 BNB ödediği yani bunun direkt olarak Binance tarafından yapılan bir listeleme olduğu görülüyor. ROSE listelenir listelenmez ciddi bir fiyat artışı yaşadı ve ilk dakikalarda 0,03 dolardan, 0,12 dolar noktasına kadar yükseldi. Bu da söz konusu kripto paranın sadece Binance üzerinde %400 arttığını gösteriyor. ROSE bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise listelenme fiyatına yakın bir seviyeye kadar geriledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

oasis network

Binance Neden Oasis Network’ü Listeledi?

ROSE/USDT işlem çifti 0,04 dolardan işlem görmekte ve piyasaya sürüldüğü 0,03 dolar noktasına oldukça yaklaşmış durumda. Ancak yine de ROSE/BTC, ROSE/USDT ve ROSE/BUSD işlem çiftlerinin son 24 saat içerisinde en az %40 arttığı görülüyor. Peki Binance’in hiçbir borsada olmadan ve piyasaya sürülmeden listelediği Oasis Network nedir?

Oasis Network, gizlilik odaklı bir blockchain olarak tanıtılıyor. Dünyanın ilk ölçeklenebilir ve gizlilik odaklı blockchain ağı olarak tanıtılan proje, DeFi sektörüne de odaklanmış durumda. Verilerin tokenleştirebilmesini hedefleyen projenin, buna ek olarak yüksek hız sunan ölçeklenebilirlik çözümleri de Binance’in ilgisini çekmiş olabilir.

Yeni Nesil DeFi Projesi

DeFi sektöründe hızın en önemli şey olduğu biliniyor ve ROSE tam olarak bunu sunmak için piyasaya sürüldü. Blockchain için “her şeyi değiştirebilecek özellikleri tanıtma” hedefiyle yola çıkan Oasis Network ekibi, ilk günden Binance üzerinde listelenerek bunu bir nebze de olsa belli etti. Projenin yeni nesil gizlilik uygulamalarına ışık tutacağı ve hem hızı hem de ölçeklenebilirlikle gizliliği bir arada sunacağı iddia edilmekte.

Yine de piyasaya yeni sürülen bir DeFi projesine yatırım yapmadan önce yatırımcıların ciddi araştırma yapması gerekmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar