X

Request Coin Nedir?

Request Coin, Request platformunun yardımcı program token’ıdır.
11:45
19 Kasım 2020

Request Coin, Request yardımcı program token’ı, Request Network’ün performansını ve kararlılığını sağlamaktan sorumlu bir kripto para birimidir.

Request (REQ) Nedir?

Request (REQ), herkesin kolayca bir ödeme talebi oluşturmasına, paylaşmasına veya ödemeyi yerine getirmesine izin veren bir ağdır.

Bir ödeme talebi oluştururken kullanıcı ödeme talebinin hangi adrese tahsis edilmesi gerektiğini ve ödenmesi gereken tutarın ne olduğunu tanımlıyor. İsteğe bağlı olarak kullanıcı ödeme talebine ilişkin hüküm ve koşulları tanımlayabiliyor, ödeme için basit talebi bir fatura ödemesine yükseltebiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Talep oluşturulduktan sonra kullanıcı, diğer tarafça ödendiğinden emin olmak için bu ödeme/fatura talebini paylaşabilir. Tüm bu adımlar belgeleniyor ve Request ağında saklanıyor. Böylece işleme dahil olan herkes kişisel muhasebe amaçları için faturalarını, makbuzlarını ve ödemelerini kolayca takip edebiliyor.

Bunlara ek olarak Request ağı, kullanıcı için artırılmış güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği için Ethereum ve IPFS gibi merkezi olmayan ağları kullandığından, işlemin her adımında küçük ücretler gerekli. Bu maliyet genellikle işlem ücretleri olarak adlandırılıyor. İşlem ücretleri, blok zinciri operatörlerini yani madencileri ağın durumu üzerinde fikir birliğine varmaya teşvik etmek için kullanılıyor ve verilerin tutarlı ve güvenilir olmasını sağlıyor.

Request kullanarak bir ödeme isteği oluştururken ve ödeme talebini ağda yayınlarken ek bir ücret gerekiyor. Yayınlandıktan sonra, bu ücret Ethereum’da “Burner” adlı akıllı bir sözleşmeye gönderiliyor ve istek oluşturmak için ödenen tüm ücretler burada toplanıyor.

Bunlara ek olarak Request Coin’in avantajları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Anti Spam: Request ile yeni bir ödeme talebi veya fatura oluştururken, ağda yayınlamadan önce küçük bir ücret gereklidir. Bu ücret, kötü niyetli kişileri ağdan uzak tutuyor, ağı spam’den arındırıyor ve kullanıcılar için platformun yüksek performanslı kalmasını sağlıyor.
  • Yönetim: Request ağı merkezi olmayan bir protokol olduğundan, ağ katılımcılarının ağın uzun vadeli başarısı için kritik olan kararları oylamasına olanak tanıyan bir yönetişim yapısı uygulanması planlanıyor.
  • Staking: Bir node yerleştirmek ve çalıştırmak için bir gereklilik olarak bir stake etme mekanizması uygulanması planlanıyor. Node operatörleri, bir miktar REQ token’ını kilitleyerek, son kullanıcılarına IPFS ve Ethereum’un karmaşıklıklarını soyutlayarak değerli bir hizmet sağlamak için bir node dağıtabilir.
  • İndirimler: REQ token’larının sahipleri, ürün indirimlerinden yararlanıyorlar. Verilen indirimler ürüne göre değişiklik gösteriyor.
  • Bağımsızlık: REQ token’ı, Request Network’ün, ağın çekirdek mekanizmalarına zarar vermeden taşınmasına, aynı anda birden fazla blok zincirinde çalışmasına ve hatta kendi özel blok zincirinde çalışmasına izin veriyor. Bu, ağı hem para biriminden hem de başkaları tarafından sağlanan teknik altyapıdan bağımsız kılıyor.

REQ Coin Yorum

Request platformu her ne kadar gelecek vaat eden bir platform olarak anılsa da REQ yatırımcılar tarafından çok büyük bir ilgi görmüyor gibi görünüyor. Ancak bu durum ilk dönemlerde Request Coin’in büyük ilgi gördüğü gerçeğini etkilemiyor.

Bunlara ek olarak son zamanlarda kripto para birimleri fiyatlarının artması ile REQ coin’in de artış yaşadığı görülüyor. Ancak yatırımcılar Request coin konusunda nispeten ketum davranıyor gibi görünüyor.

Bu noktada REQ coin ile ilgili fiyat grafiklerine bakmak da faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre REQ Coin’in 0,0240 dolar ile işlem gördüğü ve Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000136 BTC ile işlem gördüğü belirtiliyor. Ayrıca 24.083.425 USD ile piyasa değeri bakımından 322. sırada yer alan Request’in (REQ) uzun zamandır piyasada olması da göze çarpıyor.

Bunların yanı sıra Request Coin’in 13 Mart 2020’de 0,0046 dolar ile en düşük seviyeyi ve 6 Ocak 2018’de 1,18 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var. CoinMarketCap verilerine göre 999.966.001 REQ coin’in dolaşımda olduğu ve toplam arzın 999.983.984 REQ olacağı da önemli bir nokta.

Request Coin Nasıl Alınır?

İŞlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile Request Coin hızlı güvenilir ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Bu noktada REQ coin’in 27 Ekim 2017 tarihinde Binance borsasında listelendiğini belirtmekte fayda var. Şu anda Binance kullanıcıları REQ/BTC ve REQ/ETH işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar