X

Binance’den Kullanıcıları Sevindiren Yeni Haber!

Binance, dün yayınlanan bir açıklamaya göre, kullanıcılarının "kripto faaliyetlerini takip etmelerini ve raporlama gereksinimlerini kolaylaştırmalarını" sağlayacak bir Vergi Raporlama Aracı başlatıyor.
16:39
28 Temmuz 2021

Binance, borsaya uyumluluk gereksinimleri konusunda yardımcı olmak için bir Vergi Raporlama Aracı hizmete sokuyor.

Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak

Binance, dün yayınlanan bir açıklamaya göre, kullanıcılarının “kripto faaliyetlerini takip etmelerini ve raporlama gereksinimlerini kolaylaştırmalarını” sağlayacak bir Vergi Raporlama Aracı başlatıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (“CZ”), “Gerçek şu ki, dünyanın birçok ülkesinde kripto düzenlemeleri hala gelişiyor ve hepimiz bu umut verici, genç ve heyecan verici endüstri için doğru yolu keşfediyoruz” dedi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yeni araç, kullanıcıların işlem geçmişlerini üçüncü bir tarafa aktarmalarına ve ayrıca vergi yükümlülüklerine ilişkin genel bilgiler edinmelerine olanak tanıyacak. Yeni araç kullanıcılara yardımcı olacak olsa da, borsanın küresel olarak düzenleyiciler tarafından ateş altında olduğu bir zamanda geliyor olması manidar.

Son haftalarda ve aylarda CZ, çabalarını Binance’in uyumluluk ve düzenleme yükümlülüklerini ciddiye aldığını göstermeye odakladı.

7 Temmuz’da yapmış olduğu açıklamada CZ, “Uzun vadede iyi geliştirilmiş bir yasal ve düzenleyici çerçevenin, kriptoyu herkesin günlük yaşamında gerçekten gerekli kılan sağlam bir temel yapacağına inanıyorum” dedi.

Binance’in düzenleyicilerle Arası Bozuk

Geçen yıl, Malezya’daki yetkililer Binance’in yargı bölgesinde yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi. Duyuru, Malta’nın kripto borsasıyla olan ilişkisini sona erdirmesinden birkaç ay sonra geldi.

Ancak bu yıl, düzenleyiciler Binance üzerindeki baskıyı artırdı özellikle borsanın “merkezi olmayan” vurgusunu ve bir merkez olmadan çalıştığı konusundaki ısrarını hedef aldı.

Son iki ay içinde İngiltere, İtalya, Japonya ve Cayman Adaları’ndaki düzenleyicilerin tümü, Binance’in kendi ilgili yetki alanlarında faaliyet göstermeye yetkili olmadığını söyledi.

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi Decrypt’e, borsanın bir genel merkezinin olmamasıyla ilgili “büyük bir sorunu” olduğunu söyledi. Ayrıca, ülkede Binance borsası yürütmek için kurulmuş bir Birleşik Krallık kuruluşu olan Binance Markets Limited’in kara para aklama ile mücadele yükümlülüklerini hızlandırmadığı da belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Fatih
    2 ay önce

    Vergi tr de %3 dan fazla olsun da seviniyor muyuz yoksa üzülüyor muyuz o zaman karar veririz.

    4