X


ABD’li Senatörden Eşi Benzeri Görülmemiş Kripto İtirafı!

Warren, geçtiğimiz gün bir basın panelinde kripto paralarla ilgili yaptığı yorumların aksine bugün bambaşka bir argüman ile karşıya çıktı.
16:40
28 Temmuz 2021

ABD’li senatör ve eski Başkan adayı Elizabeth Warren, daha önce görülmemiş bir u dönüşüne imza attı. Warren, geçtiğimiz gün bir basın panelinde kripto paralarla ilgili yaptığı yorumların aksine bugün bambaşka bir argüman ile karşıya çıktı.

Elizabeth Warren’ın Açıklamaları

Eski ABD Başkanı adayı Elizabeth Warren, kripto para endüstrisinin geleneksel finansal sistemdeki bazı zorlukların üstesinden gelmek adına bir araç olabileceğine inanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında geçtiğimiz dönemlerde olumsuz yorumlarda bulunan Warren, bugün CNBC Squawk Box röportajında farklı ifadelerde bulundu. Kripto para sektörüne karşı tutumunu yumuşatan senatör, dikkat çekici açıklamalarda bulundu:

Büyük bankaların ülkenin dört bir yanındaki insanlara ulaşma konusunda büyük başarısızlık yaşadığına şahit oluyoruz. Dijital para birimleri veya merkez bankası dijital para birimi bu konuya çözüm sunabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Deneyimli siyasetçi, mevcut finansal sistemin birçok sorunla karşılaştığını vurgulayarak, kripto para birimlerinin birtakım sorunlara çözüm olabileceğini aktardı. Warren mevcut finansal sistemi şöyle değerlendirdi: “Sormamız gereken soru, nerede daha iyi olabileceğini görmek adına kripto tasarımını incelemek ve sistem risklerinin çözümlerini nereye enjekte edebileceğimizi görmektir.

ABD’li Senatörün Medyaya Yansıyan Diğer Görüşleri

ABD’li senatör Elizabeth Warren, daha geçtiğimiz gün kripto paralar hakkında oldukça olumsuz, karamsar ve şüpheci yorumlarda bulunmuştu. Dün bir basın panelinde soruları yanıtlayan senatör, kripto para sektöründeki oyuncuları “gizemli, belirsiz bir süper kodlayıcı ve madenci grubu” şeklinde tanımladı.

Önceki dönemlerde de Hazine Bakanı Janet Yellen’ı kripto tehditlerine karşı harekete geçmeye davet eden Warren, kripto topluluğundan büyük tepki almıştı.

Piyasada Son Durum

Tüm bu gelişmelerin içinde lider kripto para, 40.000 dolarlık fiyat barajında işlem görüyor. BTC’nin hükümet yetkilileri tarafından bir batırılıp bir çıkarılması, onu gerçekten destekleyenleri etkilemiyor bile. Lider kripto para biriminin metrikleri, yukarı yönün devamını vurguluyor. Ancak 45.000 dolar seviyesinin aşılması şartı aranıyor. Bunun yanı sıra en büyük Altcoin Ethereum 2.290 dolar, Binance Coin 313 dolar, XRP 0.71 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar