X

Ripple (XRP) Fiyatı Artıyor! Sıradaki Hedef Ne?

Ripple (XRP) Fiyatı son 24 saatte %17 Artış gösterdi.
16:07
28 Temmuz 2021
Ripple Fiyatı Yükselişe Geçti

Ripple’ın, Japonya’dan Filipinler’e bir havale koridorunu desteklemek için SBI Remit ile bir anlaşma imzaladığını duyurmasının ardından, XRP fiyatı yükselişe geçti.

Ripple Fiyatı Yükselişe Geçti

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP), gün içinde %17,73 artış yaşadıktan sonra, XRP son bir ayın en yüksek seviyesi olan 0,759 dolara ulaştı.

Ripple Grafiği

TradingView.com

Artış, Japonya’nın en büyük para transferi sağlayıcısı SBI Remit ile Filipinler merkezli mobil ödeme hizmeti Coins.ph arasındaki ortaklığın ardından geldi. İkili, SBI’nin dijital varlık borsasından ek yardım alarak, Japonya’daki Filipinliler için daha uygun fiyatlı para havale seçenekleri sunmak için Ripple’ın on-demand liquidity (ODL) kullanmayı hedefliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ODL, Ripple’ın xRapid sınır ötesi ödeme hizmeti aracılığıyla, tarafların XRP’yi köprü para birimi olarak kullanarak para göndermelerini sağlar. Basit bir deyişle, gönderici önce fiat para birimini XRP’ye çevirir ve Ripple blok zinciri aracılığıyla alıcıya gönderir. Buna karşılık alıcı, XRP token’larını aldıktan sonra onları fiat para birimine dönüştürür.

Analizler Tersine Döndü

XRP’nin son sıçrayışı, teknik analiz grafiğinde ikili dip formasyonunu harekete geçirdi. Grafikte oluşan bu formasyonla birlikte yatırımcılar, XRP’nin yeni bir yükseliş trendine girebileceğini düşünüyor.

İkili dip formasyonunda, düşüş yönünde olan fiyat, dip seviyeyi gördükten sonra oluşan düzeltme hareketiyle birlikte zirve yapar ve tekrardan bir dip oluşturarak direnç noktasına kadar yükselmeye devam eder.

Ripple Grafiği

TradingView.com

Yukarıdaki grafikteki ikili dip formasyonunda oluşan desen yüksekliği 0,25 ABD dolarıdır. Bu nedenle fiyatın boyun çizgisinin üzerine çıkması (0.75 dolar civarında), XRP’nin bir sonraki fiyat hedefi olarak 1 doları görmesine neden olabilir.

Öte yandan kripto para piyasasındaki yükseliş trendi Ripple’ın XRP’sine yukarı yönlü bir ivme kazandırıyor. Piyasadaki yükseliş trendi Tesla CEO’su Elon Musk’ın Amerika merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in piyasa değerine göre dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin tuttuğunu açıklamasının  ardından başladı.

Açıklama, geçen hafta Ark Invest’ten Cathie Wood ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de katıldığı “The B-Word” Konferansı sırasında geldi. Dorsey, Bitcoin’in internetin para birimi olduğuna dikkat çekerek BTC’yi Twitter’ın geleceğinin büyük bir parçası olarak nitelendirdi.

Bitcoin’in XRP ile 30 günlük gerçekleşen korelasyonu, içeriğin hazırlandığı sırada 0.75 seviyesindeydi ve bu da, iki popüler para biriminin bir korelasyon içerisinde birlikte hareket ettiğini gösteriyor. BTC fiyatı son 24 saatte %7’nin üzerinde artış gösterdi. Bitcoin içeriğin kaleme alındığı sırada 40.614 doların üzerinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar