X


Ripple CEO’sundan Senatör Warren’ın Yorumlarına Tepki! XRP Yeniden Şahlanıyor mu?

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından 27 Temmuz'da düzenlenen bir duruşmada Warren, sektörü "gölgeli" ve "yüzsüz" olarak nitelendirdi
15:37
28 Temmuz 2021

ABD’li Senatör Elizabeth Warren’ın kripto para birimlerine yönelik olumsuz yorumları ve dün Hazine Bakanı Janet Yellen’ın konuya dahil olmasını istemesi sonucu kripto para camiasındaki önemli kişilerden tepkiler alırken, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Warren’ın ileri görüşlü düşünmediğini belirtti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ayrıca, “Tüm kripto para birimlerini aynı sepete koymak dar görüşlülüktür” dedi.

Tüm Kripto Paralar Aynı Sepete Konulmamalı

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından 27 Temmuz’da düzenlenen bir toplantıda Warren, sektörü “karanlık” ve “meçhul” olarak nitelendirdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, milletvekillerinin kriptoyu anlama konusunda kaydettiği ilerlemeye değinerek olaylara iyi tarafından baktı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Brad Garlinghouse, yapılan eleştirilere sosyal medya platformu Twitter üzerinden cevap verdi:

Bu sabah Senato Bankacılığı’nın Kongre üyelerinin kripto içindeki nüansları anlamaya çalıştıklarını duyması beni cesaretlendirdi. Birkaç yıl önce bazılarının kriptonun sadece bir heves veya çoğunlukla suçlular için olduğunu düşündüğü zamanlardan çok daha iyi durumdayız.

Ayrıca, büyük ölçüde politika yapıcılarla çalışmak isteyen bir sektöre, çok ihtiyaç duyulan düzenleyici çerçeveleri sağlamaya yönelik iki taraflı çabalar beni cesaretlendiriyor. Daha önce de söylediğim gibi, tüm blok zincirler ve kriptolar tek bir çerçevede değerlendirilmelidir.

Herhangi bir teknoloji veya para birimi gibi, kripto ve blok zinciri de iyi veya kötü durumlar için kullanılabilir. Birkaç kişinin eylemleri nedeniyle küresel olarak milyarlarca dolarlık gerçek kullanım durumlarını (sınır ötesi/mikro ödemeler, tokenleştirme, anında ödeme, şeffaflık) görmezden gelmek dar görüşlülüktür.

Ripple Cephesinden İyi Haberler Geliyor

Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir On-Demand Liqudity (ODL) ödeme koridorunun başlatıldığını duyurdu.

Japon finans grubu SBI’nin havale bölümü olan SBI Remit, ortak olarak Filipin kripto borsası Coins.ph’i seçti.

ODL ürünü (önceden “xRapid” olarak biliniyordu) kripto para biriminin likiditesinden yararlanarak ön fon ihtiyacını ortadan kaldırmak için XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanıyor. Böylece, Japonya’da önemli bir sorun olan havalelerin daha uygun maliyetli hale getirilmesi bekleniyor.

Ripple Fiyatındaki Artış Heyecanlandırdı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunana XRP, bugün sergilediği yüzde 17’lik artış ile yatırımcıların ilgisini bir kez daha üzerine çekti. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,7345 dolardan işlem gören XRP fiyatının gün içinde 0,7480 dolara kadar yükseldiği görülüyor.

Aslında XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile arasında süregelen dava sebebiyle 2021 boğa koşusunda kendisinden beklenen performansı sergileyememişti. Bu süreç içinde birçok kripto para geçmiş rekorlarını kırarak kendilerine yeni rekor seviyeler belirlerken XRP 2018 rekorunu aşamadı.

XRP’nin 2018 yılındaki rekor seviyesi 3.84 dolardı, 2021 yılında ulaşılan en yüksek seviyenin ise 1,96 dolar olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar