reklamı kapat

Binance’den ATOM Yatırımcılarına Yeni Trading Pariteleri Müjdesi!

Binanec, Cosmos (ATOM) için yeni kripto para alım satım pariteleri listeledi.
12:00
7 Mayıs 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz 6 Mayıs tarihinde kendi resmi Twitter hesabından yaptığı bir duyuru ile son günlerin en çok yükseliş yaşayan kripto paralarından olan Cosmos (ATOM) için yeni kripto para alım satım pariteleri listelediğini açıkladı.

Borsa tarafından yapılan duyuruda ATOM’un sadece dolara endeksli stablecoin’lerden oluşan paritelerle eşleştirilmesi ve bunların arasında toplam piyasa değerine göre hala en büyük stablecoin Tether‘in (USDT) olmaması dikkat çekti. Birkaç hafta önce New York Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada Bitfinex ve Tether’i içine alan bir fiyasko ortaya çıkartılmıştı. Başsavcılık kararına göre Bitfinex zamanında 850 milyon dolarlık kaybını Tether hazinesinden karşıladığı için artık mahkeme kararı ile Tether rezervlerine erişemeyecek ve 850 milyon dolarlık kaybını karşılayamayacak.

Bitfinex’e Kötü Haber Gelmeye Devam Ediyor

Bu durum sonrası birçok yatırımcı USDT tabanlı fonlarını başka kripto para birimlerine aktardı ve görünüşe göre bu durum Binance kripto para borsasını da etkilemekte. Binance ilgili blog gönderisinde ”en yüksek kaliteye sahip coin’lerin seçilmesi için” çaba harcanacağını ancak yatırım kayıplarından oluşan zararlardan kendilerinin sorumlu olmadığını vurguladı.

Bitfinex son günlerdeki sıkıntıları bir türlü üzerinden atamadı ve borsaya geçtiğimiz gün içerisinde CoinMarketCap tarafından bir kötü haber verilmişti. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.