X


Binance Yeni Yatırımını Duyurdu!

Binance, kripto para türev ürün platformu FTX'e yatırım yaptı.
09:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para devi Binance, Coindesk kaynağının aktardığı bir habere göre, türev ürün platformu FTX’e belirtilmeyen bir miktarda para yatırdı ve iki firma arasında stratejik ortaklık oluşturuldu.

Perşembe günü yapılan duyuruda Binance’in türev ürün platformundan belirli bir hisse satın aldığı ve buna ek olarak platformun kendi token’i FTX Token’e de yatırım yaptığı vurguladı. FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu yatırım FTX’in büyümesini, biz bağımsız işlemlerimizi sürdürürken Binance’in stratejik danışmanlığı ve ortaklığı ile ciddi anlamda arttıracaktır.”

Binance, FTX’e Yatırım Yaptı

FTX bu yatırım karşılığında Binance‘in ürünlerini ve özellikle Binance.com ile tezgah üstü alım satım platformunu (OTC) geliştirmeye yardımcı olacak. FTX bunun yanı sıra tokenleştirilmiş ekosistemlere uygun bir dizi ürün geliştirmek istediğini belirtti ve Binance’in kendilerini bu bağlamda destekleyeceğini ileri sürdü.

2019 yılının bahar döneminde kurulan FTX aslında bir dijital para araştırma firması Alameda Research’ün start-up’larından birisiydi. FTX temel olarak tezgah üstü alım satım platformu, vadeli işlemler, endeksler ve spot alım satım hizmetleri sunmakta olup Karayip Adaları merkezli bir platform olarak biliniyor. Borsa günlük olarak yarım milyar dolarlık bir ticari hacme ulaşıyor.

Binance CEO’su CZ yeni haberi verirken FTX ekibinin inanılmaz bir büyüme ile yenilikçi bir kripto para alım satım platformu inşa ettiğinin altını çizdi. Binance bundan kısa süre önce de önemli bir gelişme duyurarak yeni bir açılım yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar