X


Bitfinex Banka ve Kredi Kartı Seçeneğini Kullanıcılara Sundu!

Bitfinex kredi ve banka kartı ile kripto para alımını duyurdu.
09:00
21 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tether stablecoin’ini ile aynı yönetimi paylaşan kripto para borsası Bitfinex, yeni yaptığı bir açıklama ile müşterilerin bundan sonra direkt olarak kredi veya banka kartları ile kripto para birimi satın alabileceğini açıkladı.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilecek!

Mercuryo ve OWNR Wallet isimli üçüncü partilerle anlaşan Bitfinex, bu sayede direkt olarak borsa üzerinden kredi veya banka kartı ile kripto para birimi alımının önünü açmış oldu. İlk olarak sadece Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH) ve ERC20 token‘lerinin kartla satın alımını kullanıma açan borsa, ilerleyen tarihlerde bu desteğini daha da arttırabilir.

Bitfinex kredi ve banka kartı desteğine rağmen borsa üzerinden kimlik doğrulaması yapmayan kullanıcıların belirli kısıtlamalara uğrayacağının da altını çizdi. Doğrulama yapmayan kullanıcılar sadece Estonya merkezli kripto para ödeme sağlayıcısı Mercuryo’nun hizmetlerinden faydalanabilecek. Mercuryo aynı zamanda Coinbase ve CEX kripto para borsaları ile de beraber çalışmakta ve benzer çözümler sunmakta.

Bitfinex’in kimlik doğrulamasına sahip kullanıcıları ise OWNR Wallet aracılığıyla USDT alabilecek.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino yeni girişim hakkında yaptığı yorumda, müşterilerine daha fazla itibari para kapısı açmak istediklerini ve bunun oldukça iyi bir başlangıç olduğunu da açıkladı.

Bitfinex bundan bir hafta önce de yeni bir girişime imza atmış ve Chainalysis ortaklığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar