X


Bitfinex Yeni Güvenlik Önlemini Duyurdu!

Bitfinex ve Chainalysis arasındaki yeni ortaklık kripto para yatırımcılarının güvenliğini arttıracak.
13:00
13 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex, blockchain analiz firması Chainalysis ile beraber attığı ortak adımda, kripto para yatırımcılarına daha fazla güven, kötü amaçlı kişilere ise daha fazla korku vermeyi hedeflediğini vurguladı.

Chainalysis ile Bitfinex Ortaklığı

Chainalysis bundan sonra ilgili kripto para borsasının içerisindeki kripto para işlemlerini ”gerçek zamanlı” olarak izleyecek ve herhangi bir sıra dışı durumda direkt olarak kripto para borsası yetkililerini uyaracak.

Chainalysis tarafından yayınlanan basın açıklamasında, kullandıkları ”İşlemini Tanı” (KYT) sisteminin kesinlikle Bitfinex’in yüksek kripto para hacmini kontrol etmesini kolaylaştıracağı belirtildi. Yüksek riske sahip işlemlerin bu sayede görüntülenebileceğini belirten analistler, bunun da sonuç olarak en acil işlemlere odaklanılmasının önünü açacağını ifade etti.

Bitfinex CCO’su Peter Warrack konu hakkında yaptığı açıklamada kötü amaçlı kişilerin platformdan uzak tutulması için tam olarak böyle bir çözüm aradıklarını ve Chainalysis sayesinde bunu elde ettiklerini ifade etti. Chainalysis şu an için 41 kripto para birimini izleyebilmekte ve bunların arasında Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT), Maker ve Dai de yer alıyor.

Aslında Bitfinex’in kullanmaya başladığı çözüm geçtiğimiz aylarda popüler kripto para borsalarından olan Binance ve Bittrex tarafından da kullanılmaya başlanmıştı. İlgili haberi ve detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar