reklamı kapat

Binance vs Huobi; Milyar Dolarlık Yatırım Mücadelesini Kim Kazanacak?

19:00
4 Haziran 2018

Blockchain teknolojisi günden güne yaygınlaşmaya devam ediyor. Kelimelerle tarif edilemeyen bu harika teknoloji artık insanlar arasında daha fazla kabul görüyor. Hal böyle olunca ortaya Blockchain teknolojisi kullanılarak gelecek vaad eden projeler geliştirmeyi amaçlayan birçok startup ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.

Blockchain tabanlı projeler ortaya koyan girişimciler, sektördeki önemli markaların desteğini alarak girişimlerini daha popüler hale getiriyor. Kripto para sektörünün iki büyük borsası Binance ve Huobi, Blockchain tabanlı projeleri ve girişimleri destekleme konusunda adeta kıyasıya bir yarış içerisindeler.

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası Huobi, geçtiğimiz ay Blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla 1 milyar dolar değerinde yatırım fonu oluşturacağını duyurmuştu. “Huobi Labs” adı verilen projede Huobi, Asya’nın oldukça tanınmış sosyal medya şirketi Tianya Community Network ile işbirliği yapacak.

Bununla yetinmeyen Huobi, Çin’in New Margin Capital ve Güney Kore’nin Kiwoom Securities şirketleriyle Blockchain tabanlı girişimler için yatırım fonu oluşturacağını duyurdu. Üçlü, bu ortak fon ile her iki ülkede de 100’er milyar Kore Won’u (93 milyar dolar) değerinde yatırımda bulunmayı hedefliyor. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Seul merkezli Mirae Asset Financial Group da yatırım fonunda yer alacak.

Huobi’nin henüz daha netleşmemiş yeni yatırım fonu hazırlıklarının haberi Binance’in Sosyal Etki fonunu duyurmasının ardından gündeme düştü. Binance Sosyal Etki fonu kapsamında kripto para birimleri ve Blockchain tabanlı girişimlere toplamda 1 milyar dolarlık yatırımda bulunacak.

Binance Labs Başkanı  Ella Zhang, yatırımda bulunacakları 20 farklı platformun mali destek almaya hak kazanabilmesi için en az 100 milyon dolarlık bir fonu yönetiyor olması gerektiğini kaydetti.

Huobi yatırımlar konusunda henüz yeşil ışık yakmasa da Binance Labs hali hazırda birçok projeye yatırımda bulundu. Binance ayrıca geçtiğimiz günlerde anonimlik odaklı MobileCoin projesine 30 milyon dolarlık yatırımda bulundu.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.