reklamı kapat

Çin Devlet Televizyonu: Blockchain Teknolojisi İnternetten 10 Kat Daha Değerli

23:00
4 Haziran 2018

Çin devlet televizyonu China Central Television’daki (CCTV) bir programda Blockchain teknolojisinin ekonomik değerinin internetten  on kat daha fazla olduğu iddia edildi. Pazar günü televizyonun Finans kanalında yayınlanan programda CCTV sunucusu Chen Weihong, ilk defa Blockchain teknolojisinin konsepti, potansiyeli ve risklerinin tartışıldığı bir bölüme ev sahipliği yaptı.

Programda Blockchain Devrimi adlı kitabın yazarı Don Topscott başta olmak üzere Blockchain sektörünün önemli isimler yer aldı. Konuşmacılar arasında bulut teknolojisi devi Xunlei’nin CEO’su Chen Lei ve Standforf Üniversitesi fizik profesörü ve aynı zamanda Blockchain teknolojilerine yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Danhua Capital’in kurucusu Zhang Shoucheng’de vardı.

Topscott ve Chen, programa Blockchain teknolojisi ve dağınık defter teknolojilerini tartışarak başladı. Ardından CCTV sunucusu Chen Weihong, Blockchain’in internetin yeni bir sürümü olduğunun altını çizerek internetten 10 kat daha değerli olduğunu ifade etti.

 Standforf Üniversitesi fizik profesörü Zhang Shoucheng konu hakkında şunları kaydetti:

İnternetin en önemli yanı, bilgi parçacıklarını tek tek bir araya getirmesi. Zaten Facebook ve Google’ın yaptığı şey de tam olarak bu. Artık bilginin, verilerin merkeziyetsizleştirileceği bir çağa giriyoruz. Bu durum Blockchain teknolojisinin gerçek değerini ortaya koyacak.

Blockchain teknolojisinin potansiyeli ve risklerinin konuşulduğu programda ICO’lara da yer verildi. Potansiyel ICO sahtekarlıklarının da  konuşuldu ve ayrıca Çin’in 2017 yılında kripto para birimlerine yönelik yaklaşımı da ele alındı.

CCTV geçtiğimiz hafta Çin’deki ICO’ların yasaklanmasına rağmen yerel ICO’ların hala yaygın olarak fonlanmaya devam ettiğini belirtmişti.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun