X


Binance İki Kripto Para İçin Müjdeyi Verdi

Binance'in listelediği iki kripto para hangileri?
10:34
2 Kasım 2020

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Binance’in yaptığı her bir açıklama ve listeleme bu sebeple bir  hayli önemli. Özellikle Ağustos ayında ve DeFi çılgınlığı döeminde listelediği her kripto para %1.000’e yakın artış yakalayan Binance, son zamanlarda bu performansını kaybetse de hala büyük öneme sahip.

Binance’den AKRO ve OCEAN Müjdesi

Binance veya Binance’in vadeli işlem platformu Binance Futures ile ilgili her açıklamanın hala önemli olduğu ise yaşanan fiyat artışlarından anlaşılmakta. Binance tarafından bugün yapılan açıklamada Akropolis’in (AKRO) Binance Innovation Zone kapsamında listeleneceği belirtildi. Toplam piyasa değerine göre en büyük 245. kripto para birimi olan AKRO, bu haber ile birlikte son 24 saat içerisinde %14 yükseliş yakaladı. AKRO ilk olarak AKRO/BTC ve AKRO/USDT işlem çiftleri ile kullanıma sunuldu.

kripto para binance

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance’in Innovation Zone isimli girişimi aslında DeFi çılgınlığı sonrasında başlatıldı. Yatırımcıların yeni projelere yönelik ilgisini karşılıksız bırakmayan Binance, bunları yatırımcıları uyararak listeleme kararı aldı. Innovation Zone içerisinde listelenen her bir kripto para birimi için risk uyarısı yapan Binance, daha önce yaşanan SushiSwap faciasını da böylece atlatmak istiyor. SushiSwap gibi DeFi projelerini listeleyip inanılmaz bir fiyat artışı yaşatan Binance, daha sonra yaşanan düşüş nedeniyle birçok şikayetle karşı karşıya kalmıştı.

AKRO’ya ek olarak Binance tarafından yapılan açıklamada vadeli işlem platformu için de bir listeleme yapıldığı belirtildi. Zaten Binance üzerinde listelenmiş olan OCEAN, artık Binance Futures üzerinde 50 kata kadar kaldıraç kullanılarak alınıp satılabilecek.

OCEAN’ın 50 kat kaldıraç seçeneğinin yanı sıra artık süresiz (perpetual) vadeli işlem sözleşmelerine sahip olacağı da belirtildi. Toplam piyasa değerine göre en büyük 71. kripto para birimi olan Ocean Protocol fiyatı da bu haber ile %16 yükseliş yakaladı. Şu sıralar bütün kripto paralar Bitcoin karşısında değer kaybederken bunun BTC’ye karşı %15,8 artış yaşaması kesinlikle Binance etkisi olarak tanımlanabilir.

Binance‘in listelemeleri ile hala yükseliş etkisine sahip olması ise yatırımcıları BTC dışında bütün kripto paraların kan ağladığı bir dönemde bile umutlandırmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar