X


Ethereum Fiyatı İçin Kritik An: “Tetiği Çekmeye Hazırız”

Ethereum fiyatını harekete geçirecek an geldi.
11:22
2 Kasım 2020

Ethereum 2.0, kesinlikle Ethereum yatırımcılarının hem ETH fiyatı hem de ağın gelişimi için dört gözle beklediği gelişmelerden birisi. Ethereum 2.0 ile beraber ağın potansiyelini sınırlayan ölçeklenebilirlik sorununun da çözüleceği biliniyor. Buna rağmen hala ETH 2.0 için net bir açıklama yapılmadı ve sadece farazi ifadeler kullanılıyor. Ancak yeni yapılan bir açıklama, ETH 2.0 çalışmalarında tam anlamıyla sona gelindiğini gösteriyor.

Ethereum 2.0’ye Geçiş Başladı

ConsenSys geliştiricisi Bed Edgington konu hakkında yayınladığı bir blog gönderisinde Ethereum 2.0’nin Phase 0 olarak bilinen ilk aşamasına çok yaklaştıklarını belirtti. Bu geçişin ilk adımı para yatırma kontratlarının aktif edilmesi olarak biliniyor. Geliştiriciler bunun denetlenmesi ve akıllı kontratlarda sorun olmaması için süreci bilerek geciktirseler de büyük ihtimalle sona gelindi.

Edgington konu hakkında yaptığı açıklamada bu hafta sonuçların gelmesini beklediklerini ancak yine de birkaç geliştirme gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra Ethereum ağında validator olmak için staking yapıp yapmama konusunda kararsız olanlara biraz daha bekleme tavsiyesinde bulunan Edgington, yine de müjdeli haberi paylaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ethereum 2

Edgington ilgili tweet’inde denetim sonuçları geldikten sonra “tetiği çekmeye hazır olacaklarını” vurgulayarak ETH 2.0 sürecini başlatacak adımdan sadece 1 hafta uzakta olduklarını belirtti. Eğer süreç planlandığı gibi ilerler ve ETH 2.0’ye geçişin ilk önemli adımı atılırsa bunun Ethereum fiyatı için dönüm noktası olacağı düşünülüyor.

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 399 dolardan işlem görüyor ve dünkü 390 dolar direncini kırmayı başardı. Yine de Bitcoin’in yükselişi karşısında çaresizce yerinde sayan ETH fiyatını harekete geçirecek bir şeye ihtiyaç duyulduğu bilinen bir gerçek. Yatırımcıların önemli bir kısmı ise bunun için ETH 2.0’ye odaklandı.

ETH 2.0 eğer planlandığı gibi yayınlanır ve hiçbir sorun olmadan çalışmaya devam ederse, gerçekten de Ağustos ayındaki 490 dolar seviyelerine veya daha üst seviyelere gidişat mümkün olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar