Binance Enleri Açıkladı! Listede Hangi Altcoinler Var? Popüler Kripto Paralar Listesi!

Sadece 2 ayda yüzde 500 yapan bile var. Peki Binance borsasının enlerinde hangi altcoinler var?
15:54
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance kripto para borsaları en trend altcoin listesini güncelledi. Peki hangi altcoinler buraya girebildi? Bitcoin (BTC)’in Ocak ve Şubat ayındaki rallileri birçok altcoinde devasa artışları da beraberinde getirdi. Fiyatını 3-5 hatta 10’a katlayan altcoinler gördük. Geçtiğimiz yıl yaşanan kayıpları hesaba katarsak bu toparlanma heyecan vericiydi.

Trend Altcoinler Listesi

Dogecoin’in rakibi Shiba Inu (SHIB) dünyanın hacim bakımında en büyük kripto para borsası olan Binance’ın trend listesinde birinci sıraya oturdu. Binance’in Trend Altcoin listesine göre, Shiba Inu son yedi gün içinde en çok trend olan kripto varlık olurken, onu teknoloji milyarderi Elon Musk’tan esinlenen ve hızla yükselen bir başka meme coin olan Floki Inu takip etti. Birçok meme tokende olduğu gibi Floki de Elon Musk’tan ilham alıyordu. Musk’un Shiba Inu cinsi Floki isimli köpeği sayesinde popüler oldu.

Listede ayrıca Shiba Inu‘nun merkezi olmayan borsasının (DEX) yerel tokeni Bone ShibaSwap (BONE) da yer alıyor. BONE token yakında beta testinin başlaması beklenen Shibarium ağında işlem ücretleri için kullanılacak ve artan popülerliğinin arkasında da bu var.

En Popüler Kripto Para

Binance borsasına göre Shiba Inu’nun alım satım sayfası da geçen ay en çok ziyaret edilen dördüncü sayfa oldu. Özellikle Türk kripto para yatırımcıları Shiba Coin ile yakından ilgileniyor ve bu 2021 ortasında başladı. Türkiye merkezli kripto para borsalarında da hacim bakımından Shiba Coin genellikle ilk 5 içinde yerini alıyor. Shiba Inu (SHIB) hakkında daha fazla bilgiye hazırladığımız video içerikten ulaşabilirsiniz.

Shiba Coin kendi ekosistemini oluşturma noktasında oldukça büyük işler yaptı. Dogecoin ve diğerleri de onu takip ediyor. Bugüne kadar Shiba ekibi yapay zeka hariç her hype kategoride ilgi çekici projeler başlattı.

Shiba Inu topluluğu Shibarium’u beklerken ve aynı zamanda Shib Metaverse heyecanı da var tabii ki, rakipleri boş durmuyor. FLOKI devasa bir yakım duyurduğu için fiyatı önemli ölçüde arttı. FLOKI şu anda 2023’ün açılışından bu yana kripto piyasalarının geri kalanını büyük bir farkla geride bıraktı ve yılın ilk gününden itibaren %520 oranında artış yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar