23 Altcoinde Dev Satışlar! Kripto Şirketi Kasayı Boşaltıyor! SHIB, Fetch, Ankr ve Diğerleri!

Toplam satışlar 100 milyon doları buldu. Devamı gelebilir ve 2 altcoin için risk büyük görünüyor.
13:39
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatının 25.000 doları test etmesiyle birlikte altcoinlerde devasa yükselişler gördük. Bu ralliler satışları da beraberinde getirdi. Voyager geçtiğimiz yıl iflas etmeden önce en büyük kripto stake platformlarından biriydi. Ancak borç verdiği kurum ve şahısların bir kısmı riskini doğru ayarlayamadığı için iflas etti ve müşteri varlıkları da buhar oldu. Kalanları da satmaya başladılar.

Satış Yapılan Altcoinler

Voyager hali hazırda Binance US ile anlaşmıştı ancak düzenleyiciler ABD’li şirketlerin Binance ile ilişkisini sınırlandırmak istiyor. Paxos baskısıyla BUSD bitirildi ve sonrasında Voyager anlaşmasının da askıya alındığı ortaya çıktı. Temmuz ayında konkordato (Bölüm 11 iflas başvurusu) ilan eden Voyager, LUNA çöküşünün ardından 3AC ve diğerlerinin tarih olmasıyla zorlu bir döneme girdi. Lookonchain tarafından hazırlanan son raporsa Voyager Digital’in Coinbase kripto borsası aracılığıyla varlık sattığını gösteriyor.

On-chain analist Lookonchain’in iddiasına göre Voyager, 14 Şubat Sevgililer Günü’nden bu yana neredeyse her gün Coinbase’e kripto varlıkları gönderdi. Voyager’ın Ether, Shiba Inu ve Chainlink de dahil olmak üzere karışık bir sepeti bozduğu ve kasasından 100 milyon dolarlık token boşalttığı görünüyor. Voyager henüz iddialara yanıt vermedi ancak on-chain veriler USDC girişini de doğruluyor.

23 Altcoin Sattılar

Lookonchain, Voyager’ın 100 milyon doların üzerinde değere sahip 23 token sattığını ortaya çıkardı. Aşağıdaki tabloda dolar bazlı değerleriyle birlikte hangi altcoinlerin Coinbase borsasına boşaltıldığını görüyoruz. Satışa rağmen Voyager yaklaşık 580 milyon dolarlık daha kripto para tutuyor. Burada aslan payı ise 276 milyon dolarla Ether ve 81 milyon dolarla Shiba Inu (SHIB)’dur.

Fonların satıldığı iddialarının ortasında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Binance.US’nin Voyager’a ait 1 milyar doların üzerinde varlığı satın alma hamlesine itiraz etti. SEC, New York Güney Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi’ne 22 Şubat’ta sunduğu talepte şunları yazdı;

“Ancak, Borçlular (Binance.US) bu tür satışları federal menkul kıymetler yasalarına uygun olarak gerçekleştirebileceklerini henüz gösteremediler”.

Dosyalama, yasallığa ve satın alma yoluyla planlanan varlık yeniden yapılandırmasını üstlenme kabiliyetine ilişkin endişeleri vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar