Binance DEX Listelenme Ücretini Açıkladı!

Changpeng Zhao Binance DEX için üzücü bir bilgi paylaştı.
20:00
8 Şubat 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance geçtiğimiz 2019 yılında birçok yeniliği yatırımcılar ve kullanıcılar ile buluşturdu.

Normalde merkezi bir kripto para borsası olan Binance, buna rağmen merkeziyetsizlik konusunda da bir adım atarak Binance DEX‘i piyasaya sürmüştü. Merkeziyetsiz kripto para platformu Binance DEX‘in yine direkt Changpeng Zhao tarafından yönetilmesi ise birçok uzmanın tepkisine neden oldu.

Binance DEX’ten 100.000 Dolarlık Listelenme Ücreti

CZ, dün yaptığı bir canlı soru cevap etkinliğinde ise büyük ihtimalle daha fazla tepki çekecek bir adım attı. Normalde merkeziyetsiz kripto para borsalarında diğer büyük ve merkezi muadillerinde olduğu gibi bir listelenme ücreti bulunmaz. CZ ise bundan sonra Binance DEX üzerinde listelenmek isteyen projelerden minimum 100.000 dolar alınabileceğini belirtti.

CZ, bu ücret kararının ise dolandırıcılık odaklı kripto para projelerini elemek için yaptıklarını ifade etti. Özellikle merkeziyetsiz kripto para platformlarında çok fazla dolandırıcılık odaklı proje olsa da, 100.000 dolar gibi bir ücretin piyasa çapında büyük bir tepki toplayacağı tahmin ediliyor. CZ, merkeziyetsiz borsadaki listelenme ücretinin merkezi Binance’den bile fazla olmasını ise kasıtlı olarak yaptıklarını ve amacın dolandırıcıları caydırmak olduğunu itiraf etti.

Ünlü kripto para borsası CEO’sunun canlı yayında yaptığı tek açıklama ise bu olmadı. CZ’nin diğer önemli konu başlıklarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar