X


Coinbase’den Bitcoin Halving ve Altın Araştırması!

Coinbase'in son araştırmasında Bitcoin Halving'in olası bir yararına dikkat çekildi.
18:00
8 Şubat 2020

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve 8 milyar doların üzerinde değerlemeye erişen Coinbase, yayınladığı güncel araştırmasında Bitcoin Halving ve altın arasında ilginç bir ilişkiye değindi.

Bitcoin Halving, BTC’yi Altına Yaklaştırıyor!

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) mevcut madencilik hızı ile  önümüzdeki Mayıs ayının ortalarında blok ödülü yarılanması yaşayacak. BTC tarihi boyunca üçüncüsü gerçekleşecek olan yarılanma ile bir bloktan elde edilen ödül de 6,25 BTC‘ye düşürülüyor. Bu durum arzı sınırlı BTC’nin üretim hızını düşürürken, talebi de tam tersi bir şekilde tetikleyebilir.

Coinbase kripto para borsası tarafından yapılan araştırmada da Bitcoin’in bu gelişme sayesinde güvenli liman olarak görülen altının statüsüne daha da yaklaşabileceğini ifade etti. BTC’nin birinci, ikinci ve henüz gerçekleşmeyen üçüncü halving’i için bir grafik de yayınlayan Coinbase, anlık toplam piyasa değerlerini de masaya yatırdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC’nin bu yarılanma ile beraber daha da kısıtlı ve ulaşılması zor bir varlık olacağına değinen araştırmacılar, bunun aslında doğal arz-talep dengesi sayesinde bile artış yaşayabileceğini ifade ettiler. Bitcoin aslında blok ödülü yarılanmasının yanı sıra Corona virüsü tehlikesi ile de karşı karşıya. Corona’nın Bitcoin’i nasıl etkileyebileceğine dair detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar