X


Binance CEO’su ve Vitalik Buterin’den Ortak Açıklama

CZ ve Vitalik Buterin ısrarlı: blockchain tabanlı oylama sistemi lazım.
12:58
5 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ve Ethereum ağının kurucu ortağı Vitalik Buterin, ABD’de yaşanan olaylardan sonra blockchain sisteminin öneminin henüz anlaşılmamış olduğunu vurguladı. Hem Buterin hem de CZ, blockchain tabanlı oylama sistemlerinin tüm bu karışıklıkları engelleyebileceğini düşünüyor.

Blockchain Tabanlı Oylama Sistemi Lazım

ABD’deki seçimler neredeyse 2 gündür devam ediyor ve oylar hakkında büyük bir karışıklık söz konusu. Bir taraf Trump’ın kazandığını iddia ederken diğer taraf hile yapıldığını ve Biden’ın kazandığını vurgulamakta. Binance CEO’su ise konu hakkında yaptığı açıklamada blockchain tabanlı bir mobil oylama uygulamasının her şeyi çözebileceğini ifade etti.

cz buterin

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CZ, geliştiricilere böyle bir sistem için çalışmalara başlamaları gerektiğini belirterek birçok yetenekli geliştiricinin aslında bunu bedava yapmaya istekli olacağını da vurguladı. Tabii ki şifreli bir oylama sistemi yapmanın zor olduğunu vurgulayan CZ, ancak bunun öneminin de en az zorluğu kadar fazla olduğunu es geçmedi.

Changpeng Zhao’nun bu açıklamalarına cevap veren Vitalik Buterin de böyle bir sistem yapmanın zorluğunun çok fazla olduğunu vurguladı. Ancak hem Ethereum kurucu ortağı Vitalik, hem de Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun bir an önce blockchain tabanlı bir oylama sistemine geçilmesi konusunda hevesli olduğu görülüyor.

Daha önceki aylarda başka bir Ethereum kurucu ortağı konumundaki Charles Hoskinson benzer bir açıklama yapmış ve Cardano’nun böyle bir amaç için şimdiden çalışmaya başladığını belirtmişti. Şüphesiz böyle bir uygulamayı hayata geçiren ve önde gelen ülkelerin kullanımına sunabilen kripto para projesi kesinlikle ciddi bir popülerlik yakalayabilir.

Buna ek olarak şu an yaşanan belirsizliğin Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına etki ettiği ve BTC’nin bir anda 14.483 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Blockchain tabanlı oylama sistemi ise bu belirsizliği tamamen kaldırabilir ve belki piyasanın genelinin böyle yükselmesini engelleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar