X


Ünlü İsim Açıkladı: Bitcoin (BTC) Artık Kesin Olarak Boğa Piyasasında!

Son piyasa hareketlerini değerlendiren bir analiste göre Bitcoin artık kesin boğa piyasasında.
10:29
5 Kasım 2020

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) fiyatını aşağı çekebilecek birçok olayla karşılaşıldı. KuCoin borsasının uğradığı hack saldırısı, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurması ve BitMEX’in geçirdiği polis soruşturması olmak üzere pek çok negatif olay yaşandı. Ancak BTC bu haberlerin karşısında gücünü korumayı ve dip yapmamayı başardı.

Geçtiğimiz yıllarda BTC bu haberlerin sadece birine bile en az %10’luk düşüşle tepki verirdi. Ama hepsinin üst üste gelmesine rağmen Bitcoin 100 gündür 10.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde işlem görüyor ve dünden beri de 14.000 doların üzerinde grafiğini devam ettiriyor.

Bitcoin Artık Boğa Piyasasında

Tüm bu durumları değerlendiren Galaxy Digital CEO’su ve eski bir Goldman Sachs ortağı olan Mike Novogratz, Bitcoin’in bir boğa piyasasında olduğuna ikna olduğunu açıkladı. Bunda aylar önce de Novogratz, hükümetler para basmaya başladığında Bitcoin’de bir boğa piyasasının başlamak üzere olduğunu dile getirmişti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CNBC’de Squawk Box adlı programda açıklamalar yapan Novogratz, Bitcoin‘in kararlı bir şekilde boğa piyasasında olduğunu dile getirdi. Özellikle kripto para biriminin son birkaç gün içinde nasıl güçlü gördüğüne ve seçim belirsizliği karşısında toparlanmayı başardığına dikkat çekti.

Bunlara ek olarak ünlü isme göre, Federal Rezerv ve diğer merkez bankaları ve hükümetlerin para basmaya devam etmesi bekleniyor. Bu sebeple de Bitcoin artışı devam etme potansiyeline sahip. BTC‘nin giderek artan bir şekilde mali sorumsuzluğa karşı bir koruma olarak görüldüğünü gösteren son trendlere atıfta bulunan Novogratz, benimsen açısından da önemli aşamalar kaydedildiğini ifade etti.

Boğa Piyasası Genel Kabul Görüyor

Novogratz, Bitcoin’in boğa piyasasında olduğunu söyleyen tek kişi değil. Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in bu makroekonomik ortamdaki potansiyeli hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Winklevoss da Novogratz ile benzer şekilde hükümetlerin sürekli para basmasına değinmiş ve bu süreç içinde insanların tek sığınağının Bitcoin olacağını iddia etmişti.

Bunların yanı sıra Trump’ın seçilir seçilmez ikinci bir teşvik paketi başlatacaklarını açıklamasının ardından kripto ekosistemindeki analistler 20.000 doların çok yakında olduğunu ifade etmeye başladı. Bugün yaşanan artışlar da bu tahminlerin bir kanıtı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar