Bounce Token Nedir?

BOT token, Bounce Finance protokolünün yerel kripto para birimidir.
14:00
5 Kasım 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bounce Token, Bounce Finance platformunun ve protokolün yönetiminde kullanılan kripto para birimidir. Bounce Token’ın kullanılabileceği dört ana alan bulunuyor: İşlem madenciliği, yönetim kasası, takım ve yatırımcılar, staking. Bounce Finance ise açık finansın potansiyelini ortaya çıkarmak için rekabetçi bir borsa ortamı sağlamayı hedefliyor.

BOT Token Nedir?

BOT token, Bounce Finance protokolünün yerel kripto para birimidir. Yapılan açıklamalara göre, toplam 220.000 BOT token arzı dört bölüme ayrılacak:

  • Günlük ödül dağıtımı: 100.000 BOT
  • Yönetim kasası, satışlar ve ödüller: 91.500 BOT
  • İlk tecrübeli yönetici davetiyeleri: 12000 BOT
  • Takım: 16500 BOT

Yapılan açıklamalara göre, toplam token miktarı 100.000 BOT’a ulaştığında günlük ödül dağıtımı duracak. Böylece enflasyonun önüne geçilmesi hedefleniyor. Buna ek olarak, günlük ödül dağıtım mekanizması ve oranı, yönetim kurulu faaliyetince yönetişim oylaması ile ayarlanacak.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre bir süre sonra ekip ve yönetim aradan çekilecek ve tüm kararları Bounce katılımcıları alacak. Ayrıca Bounce Token’ların (BOT) bir kısmının profesyonel kişileri platforma çekmek için kullanılacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Takım token’ları ve ilk yönetici token’ları, yönetim kurulunun başlatılmasına kadar kilitlenecek ve token’lar, her bir takım üyesinin oy haklarını ve yönetişime katılımını temsil etmek için her takım üyesine tahsis edilecek.

Bunların yanında Bounce’da kullanıcıların havuzlar oluşturabileceği ve bir havuz oluşturucusunun; swap etmek istediği token sayısı, swap etmeyi kabul edeceği maksimum ETH miktarı, havuzun süresi ve sabit fiyat swap’i veya dinamik fiyat swap’i olmak üzere çeşitli özellikleri belirleyebileceği ifade ediliyor. Basit bir ifadeyle, her havuzda sınırlı miktarda swap tahsisatı bulunuyor ve kullanıcıların swap fırsatları elde etmek için birbirleriyle rekabet etmesi gerekiyor.

Bunlara ek olarak bir havuz oluşturucunun token’ları ile ETH arasındaki swap oranı her zaman sabit ise sabit fiyat swap’i kullanılmış oluyor. Ancak takas oranı, havuz oluşturucuların token’larının sayısına ve havuzdaki ETH miktarına bağlı ise bu da dinamik fiyat swap’i anlamına geliyor.

Öte yandan Bounce ekibi, Bounce’u oluşturmanın tek amacının DeFi alanının gelişmesi için önemli bir bileşen sağlamak olduğunu ifade ediyor.

Bounce Token Nereden Alınır?

Bounce Token; OKEx, Binance, Huobi Global, UniSwap, BKEX ve Coinone gibi kripto para borsalarından satın alınabilir.

Borsaların yanı sıra BOT token’ın güncel fiyatlarına ve piyasa rakamlarına bakmakta da fayda olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 316,02  dolardan işlem gören Bounce Token (BOT), 8.370.958 USD işlem hacmi ile piyasa değeri sıralamasında 526. sırada yer alıyor. Ayrıca şu anda piyasada 26.489 Bounce Token bulunurken toplam arzın 100.000 BOT Token olacağı ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra 11 Ağustos 2020’de 949,15 dolar ile rekor seviyeyi gören Bounce Token (BOT), 7 Ağustos 2020’de de 131,61 dolar ile en dip seviyeyi gördü.

BOT Token Alma

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile BOT token kolay ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar