X


Tüm Piyasa Yükselirken Bu Token Yüzde 13 Düştü!

Piyasada bugün güzel hareketler var ancak bu süreç içinde bir token sert düşüyor.
09:12
5 Kasım 2020

Uniswap’in UNI tokeni, DeFi sektöründe bulunan diğer birçok dijital varlık gibi son birkaç ay boyunca yoğun bir satış gördü ve şu anda işlem gördüğü yerin 4 kat üzerinde bir değere sahipken ciddi bir düşüş yaşadı. UNI 8,50 dolara kadar yükselmişti.

UNI Fiyat Düşüşü

Unı token’daki son fiyat düşüşü bazı büyük miktarda UNI sahibinin satış yapmaya başlaması ile gerçekleşti. Buna ek olarak bir yatırımcı bugün erken saatlerde Binance’te 1,5 milyon token sattı.

Satışları değerlendiren bazı analistlere göre, Uniswap’in token’ının karşılaştığı satış baskısı daha yeni başlıyor olabilir ve UNI’yi çok daha büyük satış baskıları bekliyor olabilir. Dolayısıyla bu satış baskısı daha düşük seviyeler için katalizör etkisi oluşturabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Uniswap V3’ün potansiyel olarak yakında piyasaya sürülecek olması ve UNI sahipleri için potansiyel ücret dağıtımlarının uygulanması da dahil olmak üzere, yakın vadeli fiyat eylemi üzerinde bir miktar etki yaratabilecek birkaç katalizör bulunuyor.

UNI Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada kripto para birimleri yükseliş eğilimleri gösterirken UNI’nin 24 saat içinde %12’nin üzerinde düştüğünü ve 1,86 dolara kadar gerilediğini görüyoruz.

Aslında kripto para birimlerindeki yükselişi ETH’un 400 doların üzerine ve Bitcoin’in 14.000 doların üzerine çıkmış olmasının tetiklediğini rahatlıkla dile getirebiliriz. ETH’un fiyat hareketi sebebiyle DeFi token’larında da artışlar bekleniyordu. Ancak UNI’nin artış başladığından itibaren düşüş performansının arttırması endişelere yol açıyor ve 2 dolarlık sınırın geçilememesi düşüş sinyalleri olarak nitelendiriliyor.

Tüm grafikler değerlendirildiğinde ayıların kısa vadeli fiyat hareketlerini UNI için kontrol ettikleri görülüyor. Bu da önümüzdeki günlerde UNI’yi aşağı çekmeye devam edebilir. Piyasanın popüler analistlerinden “No Context Non-Stop Hentai” bu son zayıflığın bir kısmının Binance‘deki 1.5 milyon UNI token satışından kaynaklanabileceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak 2 dolardan satın alınan UNI’lerin 1,75 dolar bandından bir satış alanı olduğu ve bunun da potansiyel olarak daha fazla olumsuzluk anlamına geldiği belirtiliyor.

Dolayısıyla analistler önümüzdeki günlerde kripto para piyasasındaki güçlenme devam etse de UNI’de düşüş bekliyor. Tabii ki önümüzdeki günler bu konuda daha net bilgiler verecek. Ancak UNI yatırımcılarının temkinli olmasında fayda var gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • emreplatinum
    9 ay önce

    Şu yazıyı okuduğum sırada UNI 2.75 USD.

    0