reklamı kapat

Binance CEO’su Uyardı: Bu Kripto Para Projelerinin Çoğu Başarısız Olacak

Changpeng Zhao kripto para yatırımcılarına seslendi.
19:20
12 Eylül 2020

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao hem sektörde yaptığı birçok yenilik hem de Binance kripto para borsası sayesinde ciddi bir saygıya ve tanınırlığa ulaştı. Binance CEO’sunun sektör veya belirli kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklamaları da bu sebeple bir hayli önemli.

Changpeng Zhao bugün yayınladığı bir gönderide ise kripto para topluluğunun önemli bir kısmını kapsayan uyarıda bulundu. CZ, birçok DeFi (merkezsiz finans) projesinin eninde sonunda başarısız olacağını yani 0 doları göreceğini ifade etti.

DeFi Uygulamalarının Çoğu Bitecek

Bunlardan bazılarının kısa vadede güzel getiriler sunduğunu belirten CZ, ancak bu getirilerin “süper risklerle” beraber geldiğini de hatırlattı. İnsanlara kaybetmeyi göze alamayacakları kadar yatırım yapmama tavsiyesinde bulunan Changpeng Zhao net bir şekilde DeFi uygulamalarına karşı dikkatli olma çağrısı yaptı.

Aslında CZ bu uyarıya rağmen nispeten DeFi uygulamalarına yönelik olan furyayı kendi lehine kullanmak için harekete geçti. CZ’nin Binance Launchpool protokolü bir nebze de olsa DeFi uygulamalarının proje yöntemine benziyor.

Kripto para yatırımcılarının ise özellikle son 2 aylık sürede DeFi uygulamalarından çok fazla zarar ettikleri biliniyor. Belki de DeFi çılgınlığı da 2017 yılındaki ICO çılgınlığı gibi noktalanmak zorunda kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.