X

Binance Kripto Para Borsası Yeni Girişimini Duyurdu!

Binance'in yeni likidite havuzu duyurusu sektöre hareket getirdi.
16:13
6 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, DeFi yani merkeziyetsiz finans sektörüne yönelik büyük bir girişimde bulundu. Aslında Binance’in DeFi sektörüne yönelik ilgisi yaptığı listelemelerden de görülüyordu ancak böyle bir girişim kesinlikle bu durumu kanıtladı.

Binance’in Farm Launchpool isimli girişiminin ilk projesi olan Bella Protocol (BEL) da duyuruldu. İsteyen kullanıcılar Binance’in likidite havuzuna Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) veya ARPA token’ları ile Staking yapabilecek ve karşılığında belirli bir mevduat getirisi elde edecek.

Binance Coin Bu Duyuru İle Hareketlendi

Kullanıcıların BNB, BUSD veya ARPA token’ları ile yapacakları Staking karşılığında BEL token elde edecekleri belirtildi. Binance buna ek olarak BEL kripto para birimini de listeleyeceğini açıkladı. BEL, 16 Eylül tarihinden itibaren alım satıma açılacak. BEL/BTC, BEL/BNB, BEL/BUSD ve BEL/USDT işlem çiftleri de listeleme ile beraber aktif olacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da konu hakkında yaptığı açıklamada bunun yeni bir atılım olduğunu ifade etti.

İlgili tweet’e gelen etkileşime bakıldığında ise bunun kesinlikle sektörde büyük bir yankı uyandırdığı söylenebilir.  Binance‘in bu duyurusu ile beraber borsanın kendi kripto parası Binane Coin %13 ve üzerinde yükseliş elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar