reklamı kapat

Binancechain Nedir?

Binance CEO'su Binancechain'in birkaç ay içerisinde başlatılacağını duyurdu.
4 Aralık 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Binance CEO’su Changpeng Zhao Binance topluluğuna iyi haberler verdi. Forbes Asia’da konuşan CZ Binancechain’i yakın zamanda oluşturacaklarını duyurdu.

Binance CEO’su konu hakkında şunları söyledi:

Yakında Binancechain’i başlatacağız. Belki birkaç ay süre alabilir, kullanıcılar bu zincirin üzerinde token yaratabilecekler… Zincir üzerinde milyonlarca coin ve binlerce Blockchain olacağını düşünüyorum.

Binance daha önce resmi olarak Binancechain’i oluşturacağından bahsetmişti ancak proje belirsizliğini bu zamana kadar koruyordu. Şu anda Ethereum tabanlı ERC-20 token’ı olan BNB Binance platformunda işlem ücretlerinin ödenmesi adına kullanılıyor. Kullanıcılar BNB kullanarak al-sat yaptıklarında %25 indirimli işlem ücreti ödüyorlar.


Binance kendi Blockchain’inde kullanıcılara kendi token’larını yaratma fırsatı sunarak ticareti hızlandırmayı planlıyor. BNB büyük ihtimalle Binanechain üzerine göç ettirilecek ve Ethereum’dan kopmuş olacak.

CZ uzun zamandır büyük bir kripto para boğası. Bu yıl başında bir konuşmasında CZ ekim ya da aralık aylarının boğaların dönmesi için uygun olduğunu ifade etmişti. Boğa sezonuna hazırlanmak adına Binance kendi Blockchain’i yaratacak, diğer yandan merkezsiz borsasını geliştirmeye devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.