X


Binance 5 İşlem Çiftini Delist Ediyor!

Binance 5 kripto para işlem çiftini platformdan kaldırıyor.
15:58
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, son aylarda birçok itibari para listelemesi yapsa ve bunların sayısını 180’e kadar çıkartacağını belirtse de, bir yandan listelediği kripto paraların işlem çiftlerinde azalmaya gitmeyi de sürdürüyor.

Binance Delist İşlemlerini Arttırdı

Binance tarafından yapılan resmi açıklamada, likiditeyi arttırmak ve kullanıcıların alım satım tecrübesini geliştirmek için böyle bir adım atıldığı, 4 Aralık 2019 tarihinde Türkiye Saati ile 11:00 itibariyle aşağıdaki beş kripto para işlem çiftinin delist edileceği belirtildi:

  • PERL/USDC
  • ADX/BNB
  • POA/BNB
  • GNT/BNB
  • ARDR/BNB

Aslında kripto para sektöründe çok öne çıkmayan coin’lerin Binance üzerinden delist edilmesi bir bakıma bunların idam kararı olarak görülebilir. Sektörün en etkili kripto para borsalarından birisi olan Binance bir coin’i listelediğinde orta çaplı bir yükseliş, delist ettiğinde ise sert bir düşüş yaşandığı biliniyor. İlgili kripto paraların sadece bir tane işlem çiftinin delist edildiğini düşünecek olursak da etkinin biraz daha hafif ancak yine de etkili olacağı aşikar gözüküyor.

Binance özellikle likidite konusunda yeterli olmayan işlem çiftlerini delist ederek borsadaki işlem çifti ve kripto para sayısını azaltmaya gitmesi ile dikkat çekmekte. Bir yandan kısıntı yapan Binance, itibari para ve yeni işlem çiftleri ile de bir taraftan başka yönlere açılıyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar