X


Binance, Veri İzleme Konusunda Yeni Adım Atı

Binance veri izleme start-up’ı DappReview’ı satın aldı.
14:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Binance, Ethereum ve Tron dahil olmak üzere 10’un üzerinde Blockchain üzerine inşa edilmiş yaklaşık 4.000 merkezsiz uygulamayı (dapps) izleyen Pekin merkezli Blockchain veri start-up’ı DappReview‘u satın aldığını açıkladı.

Binance ve DeepReview

Salı günü yapılan açıklamalarda iki şirket de satın alma ile ilgili herhangi bir fiyat belirtmedi. Binance’in Trust Wallet kurucusu Viktor Radchenko CoinDesk’e yaptığı açıklamalarda, satın almanın borsada mevcut dapp’lerin daha da geliştirilmesi ve yeni Blockhain kullanım durumları yaratmasında yardımcı olacağını ifade etti.

Radchenko konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Yakın gelecekte Trust Wallet, DappReview API’lerini (uygulama programlama arayüzleri) entegre ederek yeni dapps ve kripto oyunlarını keşfetmenin yanı sıra DeFi [merkezi olmayan finans] hizmetleri, analitiği ve kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinilmesini sağlayacak.

Bahsi geçen satın alma işlemi sayesinde Binance, Çin’de tam anlamıyla bir şirkete sahip olmuş oldu. Borsa, geçtiğimiz günlerde Şangay’da ve Pekin’de bir ofis açacakları söylentilerini kesin bir dille reddetmişti. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun konuyla ilgili değerlendirmelerini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

“DappReview Değişmeyecek”

Geçen yıl kurulan DappReview, Haziran ayında bir Seri A turunda “milyonlarca yuan” değerinde fon toplayan bir start-up olarak karşımıza çıkıyor.

Niu yaptığı açıklamalarda, “Bir sonraki adımda DappReview, Binance’ın pazarlama ve markalaşma konusunda ihtiyaç duyduğu tüm desteği sağlayacağı küresel piyasadaki ayak izini genişletecektir.” sözlerine yer verdi.

Bu satın almanın sonlandırılmasının yaklaşık 2-3 ay sürdüğünü dile getiren Niu, DappReview’ın bağımsız bir marka olarak çalışmaya devam edeceğini de ekledi. Niu açıklamalarında, “Satın almanın tamamlanmasından sonra, DappReview asıl işini icra etmeye devam edecek ve tüm yönetim ekibi değişmeden kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar