f Binance'den 20 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu! Tamamı Kaldırılacak! › COINTURK

Binance’den 20 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu! Tamamı Kaldırılacak!

Özet

  • Binance, düşük likidite ve alım satım hacmi gibi faktörler nedeniyle 20 altcoin için 20 pariteyi kaldıracağını açıkladı.

  • Kaldırılacak pariteler, özellikle BUSD ağırlıklı ve çeşitli kripto paraları içeriyor.

  • Paritelerin kaldırılmasına rağmen kullanıcılar ilişkili kripto paraları diğer pariteler üzerinden işlem yapmalarına izin verecek şekilde gerçekleşecek.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
09:32
6 Eylül 2023

Ürettiği hacim ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir süredir ağırlık verdiği parite temizliğine devam ediyor. Kripto para borsası son olarak 20 altcoin için parite kaldırma duyurusu yaptı. İşte o pariteler ve diğer detaylar.

Binance 20 Altcoin İçin 20 Pariteyi Kaldıracak

Dev kripto para borsası Binance, özellikle BUSD paritelerine dönük yaptığı parite temizliğine tüm hızıyla devam ederken şimdi de 20 altcoin için BUSD ağırlıklı 20 paritenin kaldırılacağını duyurdu. Kripto para borsasından yapılan duyuruda “Binance, kullanıcıları korumak ve yüksek kaliteli bir alım satım piyasasının devam etmesini sağlamak için spotta listelenen tüm pariteleri periyodik olarak gözden geçirir ve düşük likidite ve alım satım hacmi gibi çeşitli faktörler nedeniyle bazı pariteleri kaldırılabilir. En son incelemelerimize dayanarak, Binance aşağıda spotta yer alan pariteleri kaldıracak ve alım satımlarını durduracak.” notuyla 20 paritenin kaldırılacağını açıklandı.

Buna göre Binance ilk olarak 8 Eylül 2023 tarihinde TSİ 08.00’da AUDIO/BUSD, BAT/BUSD, BSW/BUSD, CITY/BUSD, CVX/BUSD, FORTH/BUSD, JUV/BUSD ve MOB/BUSD paritelerini kaldırılacak. Bu paritelerinin kaldırılmasını takiben aynı günde TSİ 10.00’da OGN/BUSD, OMG/BUSD, PLA/BUSD, POLS/BUSD, REI/BUSD, RSR/BUSD, SCRT/BUSD ve TVK/BUSD pariteleri kaldırılacak. Yine aynı günde TSİ 12.00’da ise ADA/BIDR, MATIC/BIDR, UTK/BUSD ve ZIL/BIDR pariteleri kaldırılacak.

Spotta bir paritenin kaldırılamsı ilişkili kripto paranın Binance’deki kullanılabilirliğini etkilememektedir. Kullanıcılar söz konusu kripto paraları diğer pariteleri kullanarak alıp satmaya devam edebilirler.

Parite Nedir?

Parite, iki farklı para biriminin birbirine karşı değerini ifade eder. Özellikle döviz piyasalarında, bir para biriminin diğer para birimi cinsinden ne kadar edeceğini gösterir. Örneğin, USD/TRY paritesi, 1 ABD dolarının kaç Türk lirası edeceğini gösterir.

Parite, kripto para piyasasında da aynı şekilde hareket etmektedir. Örneğin, AUDIO/BUSD paritesi, 1 AUDIO’nun kaç BUSD edeceğini göstermektedir. Aynı şekilde ADA/BIDR paritesi ise 1 ADA’nın kaç BIDR edeceğini göstermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI