X


Biconomy Coin Nedir?

Biconomy, merkezi olmayan web'i herkes için erişilebilir hale getirme görevinde olduklarını ifade ediyor. 
14:26
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Biconomy, Web 3.0’ı kullanıcı dostu ve sorunsuz hale getirmek için plug-n-play API’leri sağlar.

Biconomy (BICO) Nedir?

Biconomy, merkezi olmayan web’i herkes için erişilebilir hale getirme görevinde olduklarını ifade ediyor. Platform konuyla ilgili açıklamalarında, “API’lerimiz ve SDK’larımız, herhangi bir dAapp’ı kripto bilgisi ve deneyimi ne olursa olsun herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek şekilde dönüştürür. Çok zincirli geçiş altyapımız, web3.0’ın tüm avantajlarının web2.0’ın sezgiselliği ile birlikte gelmesini sağlamak için 70’den fazla DApp için günde yaklaşık 50 bin işlemi işler.” sözlerini kullanıyor.

Bloconomy’e göre bir dApp ile her etkileşim bir blok zinciri işlemidir ve blok zinciri işlemleri karmaşıktır. Konuyla ilgili, “Kullanıcılar kripto cüzdanları konusunda uzman olmalı, gas fee ile uğraşmalı, her işlemi aktif olarak yönetmeli, fonları çeşitli zincirler arasında taşımalı ve çok daha fazlasını yapmalı. O zaman bile uzun bekleme süreleri ve başarısız işlemlerle dolu bozuk bir deneyimle karşı karşıya kalırlar. Bu, özellikle başlamak için dik bir öğrenme eğrisi ile karşı karşıya kalan kripto kullanıcıları için göz korkutucu.” açıklamasını yapıyor.

Biconomy burada devreye giriyor ve Dapps’in kullanıcıların bu karmaşıklıkları aşması için basit ve hızlı bir yol sunuyor.

Biconomy ile kullanıcılar, cüzdanlarını herhangi bir dApp’e bağladıkları, herhangi bir zincir veya L2/rollup’taki fonlarına anında eriştikleri ve tamamen gas fee’siz bir deneyimin keyfini çıkardıkları basit bir çoklu zincir deneyimi yaşayabilir.

Bu üstün deneyimi Biconomy güçlü özelliklerle mümkün kıldıklarını ifade ediyor:

  • Ücretsiz işlemler
  • Anında zincirler arası transferler
  • Esnek gas fee  seçenekleri
  • Garantili ve başarılı işlemler
  • Ölçeklendirme çözümlerine basit ve anında katılım
  • L2 & EVM uyumlu zincirlere otomatik olarak bağlanma
  • Ucuz ve anında zincirler arası işlemler

Biconomy’nin üç kurucu ortağı  bulunuyor: Ahmed Al-Balaghi, Sachin Tomar ve Aniket Jindal. Bu üç kurucu ortağın ise ilk kez 2019’un başlarında bir araya geldiği ifade ediliyor. CEO koltuğunda Ahmed Al-Balaghi, CTO koltuğunda Sachin Tomar ve COO koltuğunda Aniket Jindal oturuyor.

BICO Coin Yorum

BICO, çok zincirli geçiş altyapısının yerel çalışma ve yönetişim token’ıdır. Ağ ücretleri olarak hareket ederek, tüm paydaşları ağın güvenliğini sağlamaya ve sürdürmeye teşvik ederek ve ağın yönetişimine katılarak ağın merkezden uzaklaştırılmasında kilit bir rol oynar.

Bunlar ek olarak BICO, Binance listelemesi sonrasında da büyük bir ilgi topladı. Ancak şu anda kripto para piyasasında belirsiz hareketler görüldüğü için yatırımcıların BICO’ya kısmen mesafeli durdukları görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Biconomy Coin, 409,402,942 dolar ile piyasa hacmi bakımından 159. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 6,28 dolardan işlem gören Biconomy Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 226,700,278 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Biconomy Coin, 1 Aralık 2021’de 4,47 dolar ile dip seviyeyi görürken 2 Aralık 2021’de de 21,87 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 65,374,608 Biconomy bulunuyor ve Biconomy Coin toplam arzının 1.000.000.000 GNO olacağı ifade ediliyor.

Biconomy Coin Nasıl Alınır?

BICO Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

BICO Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından BICO Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), BUSD ve Tether (USDT) BICO işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar