SHIB Yatırımcıları Dikkat: Shiba Inu’yu Bekleyen Büyük Tehdit!

Elde edilen son verilere göre Shiba Inu token’ın dolaşımdaki arzının büyük bir kısmı kötü niyetli kişilerin elinde olabilir. 
14:32
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son bilgilere göre yaklaşık olarak 125 milyon değerindeki Shiba Inu (SHIB) işlemi, pek de hoş olmayan bazı gerçekler olduğunu ortaya çıkarmış olabilir. Shiba ile ilgili bir Twitter hesabı, bahsi geçen işlemin dolandırıcılıkla ilgili fonlarla yapıldığını ve tüm Shib topluluğu için bu durumun bir sorun haline gelebileceğini dile getirdi.

SHIB İşleminin Detayları

Shiba ile ilgili bir Twitter hesabı tarafından paylaşılan Etherscan verilerine göre, üç trilyon SHIB alımı, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan “Squid Game” dolandırıcılığı ile ilgili olabilir. Squid Game Token arkasındaki kötü niyetli kişiler, kısa bir süre önce yatırımcıların fonlarına el koymuş ve ortadan kaybolmuştu.

Zincirde görünen işlemler ise dolandırıcılık faaliyeti ile bağlantılı token’ların, işlem izlerini gizlemek için bir mikser uygulamasına gönderilen cüzdan adreslerine bağlanıyor gibi görünüyor. Bu teori hala onaylanmamış olsa dahi token’ların, kripto mikser uygulaması tarafından kullanılan ve “c802c” ile biten bir adrese bağlı olduğu ifade ediliyor.

SHIB Sahipleri İçin Ne Anlama Geliyor?

Söz konusu işlem eğer Squid Game dolandırıcıları tarafından yapıldıysa, Shiba Inu‘nun dolaşımdaki arzının önemli bir kısmı, kripto para birimini manipülasyon amaçlı kullanabilecek olan kişiler tarafından tutuluyor demek.

Buna ek olarak bahsi geçen miktar varlığın fiyatı sıfırlayabilecek güçte değil. Ancak yaşanan büyük artışlara zarar verebilecek güçte. Yani 3 trilyon adet SHIB token’ını şu anda kötü niyetli kişilerin elinde olabilir ve bu da fiyatı çok büyük oranda etkileyebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada SHIB 0,000036 dolar seviyesinde işlem görüyor.

SHIB fiyatı piyasada görülen düşüşler sonrasında toparladı. Ancak bahsi geçen tehdit eğer doğruysa kripto para biriminin fiyatını büyük oranda geri çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar