reklamı kapat

Beklenen Proje Hayata Geçti, Bitcoin Her Yerde!

Fransa sokaklarındaki binlerce dükkan artık Bitcoin satacak.
10 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto paraların benimsenme oranı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl boyunca süren ayı piyasası birçok kripto varlığın fiyatını düşürse de bu yenilikçi varlık sınıfının kullanıldığı yerlerin sayısında ciddi oranda artış var. Keplerk adlı firma Fransa’daki sokak büfelerinin Bitcoin (BTC) satabilmesine imkan sunarak bu orana önemli ölçüde katkı sağladı.

Fransa merkezli finansal teknoloji firması Keplerk, kripto para ekosistemi için oldukça büyük önem arz eden bir gelişmeye imzasını attı. CoinTürk okurlarıyla daha önceden de paylaştığımız üzere, kullanıcılar artık Fransa’daki sokak büfelerinden Bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirebilecek.

Keplerk kurucu ortaklarından Adil Zakhar Reuters ile yaptığı röportaj esnasında konuya yönelik şu açıklamaları kaydetti:

Bazı  insanlar çevrimiçi yollardan Bitcoin satın almayı karmaşık buluyor. Bu kullanıcılar kendilerine uzak ve anonim web sayfalarına güvenmekten çok sokaklarındaki büfelere güveniyor.

Yerel bir yazılım geliştiricisiyle birlikte çalışan Keplerk üye işyerlerine sanal bir yazarkasa sunuyor. Bu hizmet sayesinde dükkan sahipleri müşterilerine BTC makbuzu satıyor. Müşteriler de bu makbuzları diledikleri zaman cüzdanları üzerinden Bitcoin’e çevirebiliyor.

Projenin yeni yıl ile birlikte hayata geçeceği ifade edilmişti. Ethereumworldnews tarafından yayımlanan habere göre şimdiden altı dükkan dijital para satma hizmetlerine başladı ve bu miktarın 6500’e ulaşması bekleniyor. Fransa’daki sokak büfeleri çok sayıda kullanıcı tarafından düzenli olarak kullanılıyor. Bitcoin’in bu dükkanlarda kendine raf bulması ekosistemin geleceğini oldukça iyi etkileyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.