reklamı kapat

Tron’dan Sürpriz SEC Hamlesi

Eski üst düzey SEC çalışanlarından David Labhart Tron ekibinin yeni üyesi oldu.
10 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Blockchain platformu Tron geçtiğimiz günlerde sürpriz bir ismi işe aldı. Birleşik Devletler Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski hukuk görevlisi David Labhart, bundan böyle Tron ağının baş uyum yetkilisi olarak hizmet verecek.

Cointelegraph’ın 9 Ocak 2019 tarihli haberinde ifade edilenlere göre Tron ekibi oldukça dikkat çekici bir ismi kadrosuna dahil etti. Şirket tarafından da onaylanan bu gelişme toplulukta büyük bir yankı uyandırdı. ABD merkezli düzenleyici kuruluş SEC bünyesinde avukat olarak çalıştığı bilinen David Labhart Tron ekibinde de SEC’tekine benzer bir görevi yerine getirecek.

Tron ağı geçtiğimiz yıl boyunca oldukça önemli gelişmelere sahne oldu. Ağın kendi tokeni TRX ile kullanıcılarına Blockchain hizmetleri sunan ekip, projelerini Ethereum’a rakip olarak görüyor. Geçmişte yayımladığımız birçok haberde Tron CEO’su Justin Sun’ın TRX hakkında yaptığı açıklamalara geniş şekilde yer vermiştik. Genç girişimci Sun’ın Ethereum geliştiricilerine açık bir şekilde sataştığı habere buradan ulaşabilirsiniz.

Tron ağı merkezsiz uygulamalar (DApps) için alternatif bir platform oluşturmayı hedefliyor. Ethereum ile aynı kulvarda faaliyet veren Tron geçtiğimiz günlerde bir milyonuncu kullanıcı hesabını başlatmıştı.

Kripto para piyasası gelişimini sürdürdükçe geleneksel finansal sistemdeki bazı isimler de bu yeni alana kayıyor. Eski SEC çalışanı David Labhart bu isimlerden yalnızca biri. Geçmişte de benzer şahısların kripto para sektörüne giriş yaptığına şahit olmuştuk. Bu tür gelişmeler piyasanın genişlediğine işaret edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.