X


Beklenen An Geldi: Goldman Sachs Destekli Circle Stabil Kripto Para Birimini Bugün Piyasaya Sürecek

Circle'ın merakla beklenen stabil kripto para projesinde nihayet sona gelindi.
00:00
27 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

16 Mayıs 2018 tarihli haberimizde Goldman Sachs destekli Circle’ın Bitmain’le birlikte dolar destekli stabil kripto para birimi USD Coin için kolları sıvadığını duyurmuştuk. USD Coin (USD) için Bitmain önderliğinde başlatılan yatırım turunda 110 milyon dolar toplanmıştı. Nihayet beklenen gün geldi, USD Coin bugün piyasaya sürülüyor.

Ethereum Blockchain’inde geliştirilen USD Coin, tıpkı rakipleri Tether (USDT) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi dolarla bire bir destekleniyor. Circle CEO’su Jeremy Allaire mayıs ayında yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

USDC, hızını internetten alan, düşük maliyet ve yüksek güvenlik sunan küresel düzeyde bir itibari para birimi olacak. Bu, dünya genelinde para gönderip alan müşteriler ve ödemelerini dijital yolla kabul eden işletmeler için büyük bir gelişme.

USD Coin ilk olarak Circle’ın bu yılın başlarında satın aldığı Poloniex borsasında ve Circle Trade’de kullanıma sunulacak. USD Coin’in yakın zamanda ise DigiFinex, CoinEx, KuCoin ve OKCoin borsalarında listelenmesi bekleniyor. Ayrıca popüler kripto para cüzdanları BitGo, Cobo ve Coinbase Wallet da USD Coin’in partnerleri arasında yer alıyor. Poloniex üzerinden yapılan resmi açıklama şöyle:

Poloniex olarak USDC işlem çiftlerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. USDC, banka hesabınızdaki dolar ile kripto para borsaları arasında köprü görevi gören teminatlı  ve stabil bir kripto para birimidir. USDC/BTC, USDC/ETH ve USDC/USDT işlem çiftleri 27 Eylül 2018 itibariyle etkinleştirilecek. Daha fazla bilgi için lütfen bloğumuzu ziyaret edin.

Stabil kripto para birimleri yatırımcılar için çoğu zaman güvenli bir liman görevi görüyor. Bu nedenle stabil kripto paralar her geçen gün daha fazla popülerlik kazanıyor. Nasdaq’e göre şu anda piyasada 29 farklı stabil kripto para projesi bulunuyor. Bunlardan en popülerleri; Tether (USDT), Gemini Dollar (GUSD), TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC).

Kaynak: Forbes.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar