reklamı kapat

“BTC 250.000$ Olacak” Diyen Tim Draper’ı Şaşırtan Gelişme

Ünlü yatırımcı Tim Draper kripto paralara dair bir itirafta bulundu.
27 Eylül 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Milyarder girişimci ve kripto para savunucusu Tim Draper 2022’de BTC fiyatının 250 bin dolara çıkacağını tahmin etmiş ve kripto para basınında bütün manşetleri süslemişti. Draper geçtiğimiz günlerde oğlu Adam ile birlikte Forbes röportajına katıldı.

2014’te 40.000 BTC almasıyla piyasada ünlenen Draper, daha sonra bir skandala dönüşen Tezos projesine destek vermiş ve bundan ötürü eleştirilere maruz kalmıştı. Nisan ayında BTC için 250 bin dolar tahmininde bulunan Draper:

Bitcoin, Blockchain ve akıllı sözleşmelerle bağlantılı ürünlerin kripto üzerinden iş yapmayı kolaylaştıracağını düşünüyorum, yani önümüzdeki 4 yılda büyük bir değişim olacak.

Dudak uçuklatan tahmini bir kenara; Draper Forbes röportajında bazı hükümetlerin yaptığı düzenlemeye yönelik hamlelerin şeklinin kendini şaşırttığını itiraf etti:

Düzenleyicilerin tüm bu inovasyonun üzerine koyu bir bulut çizmesini beklemiyordum. Açık ve basit bazı kuralların olacağını ummuştum, öyle olsaydı biz bu kurallarla barışık olurduk. Ama sanıyorum ki statükoya dört kolla sarılmış çok sayıda eski kafalı banka lobicisi var. Bundan yıllar sonra hükümetler itibari paradan kriptoya geçiş sürecini ne kadar başarılı yönettiklerine göre yargılanacak.

Oğul Adam Draper ise “sihirli yıl” olan 2022’ye kadar Bitcoin veya Blockchain tartışmasının sona ereceğini iddia ediyor:

2022’de hiç kimse ‘kripto veya Blockchain’ demeyecek çünkü bunlar tüm teknolojiye entegre edilecek.

Hiç kimsenin ‘bir internet şirketi’ başlatıyorum demediği gibi – her şirket öyle olsa da.

Kaynak: bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.