reklamı kapat

Balinalar, Büyük İşlemler Gerçekleştirmeye Devam Ediyor

Ortaya çıkan son verilere göre, 17.659 BTC’lik bir işlem daha gerçekleşti.
09:30
7 Haziran 2020

Twitter’ın popüler kripto para sayfalarından olan Whale Alerts’in paylaştığı verilere göre dün, Bitcoin (BTC) balinaları 17.659 BTC’lik işlem gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen Bitcoin’ler kripto para borsaları Coinbase, Binance ve anonim BTC cüzdanlarına gönderildi.

Bitcoin İşlemleri

Son zamanlarda oldukça aktif olan Bitcoin balinaları, büyük Bitcoin işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Blockchain, yatırımcıların düşük ücretler ile büyük miktarlarda BTC’yi kolayca transfer etmelerini sağladığı için balinalar açısından bu işlemleri BTC ile yapmak çok mantıklı.

Öte yandan Bitcoin balinaları olarak tanımlanan ve büyük miktarlarda Bitcoin sahibi olan kişiler gerçekleştirdikleri işlemlerle yani alış ve satışlarla Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olabiliyor. Bu kripto para ekosistemi tarafından da genel kabul görmüş bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre dün öncelikle 9.859 BTC Coinbase cüzdanlarından anonim BTC adreslerine taşındı. İşlemin değeri yaklaşık olarak toplamda 94.601.541 dolara tekabül ediyor.

Daha sonra ise anonim BTC cüzdanları ve Binance arasında göze çarpan birkaç büyük işlem fark edildi. Bu işlemlerin sonucunda toplamda 7.800 BTC yani yaklaşık olarak 74.824.698 dolar hareket etmiş oldu.

Bunların yanı sıra 2.500 BTC’nin Bitstamp’a ve 1.174 BTC’nin OKEx’e taşındığı gözlendi. Yapılan açıklamalara göre her iki işlem de anonim cüzdanlardan yapıldı.

Balinalar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Bitcoin balinaları büyük BTC işlemlerini gerçekleştiren kişiler ya da şirketler olarak tanınıyor ve yapılan işlemler çok büyük olduğu için ödenen ücretlerin düşük olması büyük önem taşıyor. Örneğin; bir Bitcoin balinasının 47.535 BTC’lik işlem için yalnızca 7.43 dolar ödediğini biliyoruz.

Dolayısıyla düşük işlem ücretleri ile transfer yapan balinalar belki bilerek belki istemeden fiyatları da etkiliyor. Bu yüzden piyasadaki balina faaliyetleri dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.