reklamı kapat

Bitcoin Balinasından 11.660 Bitcoin’lik Transfer

Bitcoin balinaları yeniden su yüzeyine çıkmaya başladı.
18:00
30 Mayıs 2020

Bitcoin balinaları özellikle bugün olduğu gibi fiyatın stabil bir görüntü çizdiği tarihlerde şüpheli ve korkutucu işlemlere imza atabiliyorlar. Lider kripto para birimi BTC 8.700 dolar seviyesinden 9.500 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra da BTC/USD işlem çiftinde adeta yaprak kıpırdamıyor.

Buna rağmen arka planda yaşananlar ve Bitcoin balinalarının izleri, yakında büyük bir değişim yaşanabileceğini gösteriyor. Yüklü kripto para işlemlerini takip ve tespit eden Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre, bir balina iki devasa Bitcoin işlemi gerçekleştirdi. İki işlemin de aynı cüzdandan yapılmış olması ise dikkatleri çekmeye yetti.

Binlerce Bitcoin Gönderildi

Bitcoin balinası ilk olarak 11.660 BTC’lik bir ödeme aldı ve devamında 10.660 BTC’yi bilinmeyen başka bir cüzdana gönderdi. İlginç bir şekilde bu 10.660 Bitcoin’lik yani yaklaşık 100 milyon dolarlık transferin işlem ücreti ise sadece 0,45 sent oldu. Neden bilinmeyen bir cüzdandan gelen miktarın, başka bir bilinmeyen cüzdana aktarıldığı ise bilinmiyor.

Gönderilen BTC’lerin herhangi bir kripto para borsasına aktarılmamış olması aslında bunların şu an için piyasada baskı oluşturacak şekilde satılmamış olabileceğini gösteriyor. Yine de Bitcoin balinalarının yaptıkları bütün işlemler belirli bir risk taşıyor ve bu OTC veya eşler arası bir alım satım işlemi de olabilir.

Bir balina bundan yaklaşık 3 hafta önce yarım milyar dolarlık BTC göndermiş ve fiyat tam olarak bu gelişmeden sonra düşüş yaşamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.