X


Bakkt Rekor Üzerine Rekor Kırıyor!

Bakkt yeni bir Bitcoin (BTC) rekoru kırdı.
08:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ve özellikle Bitcoin (BTC) yatırımcıları tarafından heyecanla beklenen ancak piyasaya girdiği ilk günde beklenenlerin yüzde 10’unu bile karşılayamayan Bakkt, sonradan açıldı ve ilk gün platform ile dalga geçenleri resmen pişman etti.

Bundan kısa süre önce hacim konsunda 1.000 fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini aşarak rekor kıran Bakkt, 9 Kasım tarihinde yaptığı bir duyuru ile rekorun tazelendiğini açıkladı.

 Bakkt 24 saat içerisinde toplamda 1.756 BTC vadeli hacmine ulaştı ki bu da o anlık birim fiyata göre 15 milyon doların üzerinde bir hacim anlamına gelmekte. Ancak Bakkt’ın hacmi yükselirken, fiziki teminatlı olmayan BTC vadelileri ile yüz milyonlarca dolarlık hacme ulaşan CME’nin performansında küçülmeler yaşanmaya başladı. Uzmanlar CME’den çıkış yapan yatırımcıların Bakkt’a geçiş yaptığını ve bu sayede aslında piyasaya yeni yatırımcı katılmadığını vurgulamakta.

Bitcoin ve Bakkt İlişkisi

İlginç başka bir durum ise Bitcoin fiyatı ile Bakkt hacmi arasında yaşanmakta. Lider kripto para birimi BTC dün 9.000 dolar seviyesinden aşağıya kaydı ve 8.700 dolara kadar düşüş yaşadı. Bakkt bundan önce de BTC’nin sürpriz düşüşler yaşadığı tarihlerde hacim rekoru kırmıştı ve bunun şu an için mantıklı tek açıklaması fiyat düşüşü yaşandıkça balinaların dipten alım yapmaya çalışması olabilir. Yine de buna dair herhangi bir kanıt mevcut değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • cafer aga
    3 sene önce

    Bos bos bos Bakkt Bitcoinin katili oldu

    11