X


Dergi Reklamı İçin 1.300 Bitcoin Ödediler!

Charlie Shrem bir reklam için 1.300 Bitcoin ödediklerini itiraf etti.
09:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.800 dolar seviyesinde gezinse de, bundan yaklaşık 7 sene önce değeri çok ama çok düşük seviyelerdeydi ve insanlar BTC ile bir şeyler almak için binlercesini kullanmak zorunda kaldı.

Bitcoin tarihine damga vuran bu tarz olaylardan birisi de birçok kripto para yatırımcısının aşina olduğu BTC ile pizza almak şeklinde biliniyor. 22 Mayıs 2010 tarihinde 2 büyük boy pizza almak isteyen Laszlo Hanyecz isimli kullanıcı, aracıya 10.000 BTC ödeyerek pizzalarını yedi ve 10.000 BTC karşılığında 41 dolarlık hizmet aldığı için mutlu olduğunu ifade etti. Bu olay ciddi bir tanınma kazandı ve 22 Mayıs tarihi artık kripto para sektöründe Pizza Günü olarak kutlanıyor. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Reklam İçin 1.300 Bitcoin!

1.300 Bitcoin ödemesine konu olan kişi ise ünlü Bitcoin girişimcisi ve yatırımcısı Charlie Shrem. Shrem Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 2012 yılında Bitcoin Magazine’in ilk yayınında yer alacak reklamları için tamı tamına 1.300 Bitcoin ödediklerini itiraf etti. BitInstant isimli firmasının reklamını yapan Shrem, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yaklaşık 10,5 milyon dolar harcamış durumda. Bu da aslında zamanında harcanan BTC’lerin ileride sahiplerine ne kadar büyük pişmanlıklar yaratabileceğinin en büyük kanıtlarından birisi olarak öne sürülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar