reklamı kapat

Bakkt Borsasının ‘Kardeşi’ Fidelity’den Yeni Açıklama

Fidelity, kripto para platformu için 'son test' aşamasına geldiklerini açıkladı.
23:00
1 Şubat 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Amerikan finansal hizmetler devi Fidelity, kripto para işlem ve koruma platformunun “son test ve rötuş” aşamasında olduğunu açıkladı.

Fidelity’den Yeni Açıklama

Şirketin Medium kanalından yaptığı açıklamaya göre an itibariyle küçük, seçkin bir müşteri grubuna hizmet verirken platformun altyapısını geliştirmeye de devam ediyor. Açıklamaya göz atalım:

İlk müşterilerimiz son test ve rötuş sürecimizin önemli bir parçası, ki bu sayede en nihayetinde bu hizmetleri daha geniş spektrumda seçkin kurumlara verebileceğiz.

Fidelity Ekim 2018’de, Fidelity Digital Asset Services (Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri) isimli yeni bir şirket kurarak kripto para platformu geliştirdiğini duyurmuştu. O zamanlar Fidelity’den yapılan açıklamada yeni şirketin dijital varlıklar için koruma ve işlem yapma hizmeti sunacağı belirtildi. Bunun yanı sıra platformun “koruma fonu, aile ofisleri ve piyasa aracıları” gibi kurumsal yatırımcıları hedef aldığı ve perakende yatırımcılara şimdilik açık olmadığı eklendi.

Yeni yapılan açıklamada geliştirme ekibinin düzenleme konusunda uyumluluk sağlama ve “mevcut operasyonel süreçlerin” yeni kripto para merkezli platforma uyarlanması için denetleyicilerle birlikte çalıştığı not düşüldü.

Önemli Ay: Mart

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ismi belirsiz kaynaklar Bloomberg’e verdiği röportajda şirketin kripto koruma hizmetinin Mart 2019’da hayata geçebileceğini dile getirmişti. Konuyla ilgili haberimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

Şu sıralar yatırımcıların ajandasındaki en önemli üç anahtar kelime: Bakkt, Bitcoin ETF ve Fidelity. Önümüzdeki aylarda, muhtemelen önce Bakkt ve Fidelity, daha sonra CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu konusunda yeni gelişmeler yaşanacak. Bu gelişmeler uzun zamandır beklenen boğa piyasası için start tabancası niteliğinde olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun