X


Ayı Piyasası? Bu STO 10 Milyon Dolar Topladı!

Tüm piyasada ayı trendi hakimken Tayland merkezli bir borsa düzenlediği STO'da 10 milyon dolar fon toplamayı başardı.
08:00
5 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yılın sonunda rekor bir seviyeye ulaşan kripto para piyasası 2018 senesinin genelinde ayı trendinin etkisinde seyretti. Önceki yıl fazlaca ilgi gören ICO’lar artık daha az popüler hale gelirken kripto paraların fiyatları da büyük ölçüde de düştü. Tam da bu aşamada Tayland merkezli bir kripto para borsası tarafından düzenlenen bir menkul kıymet token satışı (STO) kullanıcılardan tam 9,9 milyon dolar topladı.

Asya merkezli bir basın kuruluşu Nikkei Asian Review adlı bir ajans tarafından bildirilen habere göre Satang Corp. adlı kripto para borsası bir STO düzenledi. Ayı piyasasının etkilerine aldırmayan bu satışta yaklaşık 10 milyon dolar toplanması kripto severlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Kripto para piyasası tüm dünyada değer kaybetmeye devam ederken Satang kullanıcılardan fon toplamayı planladı. Borsa STO aracılığıyla topladığı fonları tescilli bir elektronik cüzdan uygulaması inşa etmek için kullanacağını ifade etti. Satang borsası bu sayede kullanıcılarının itibari para kullanarak daha kolay bir şekilde kripto para satın alabilmesine imkan verecek. Üstelik borsanın planları arasında ülkedeki turist nüfusu açısından yoğun bölgelere birer deneyim merkezi kurmak da yer alıyor.

STO’lar kripto paralara yönelik faaliyet veren şirketlerin içerisinde bulundukları ülkelerdeki düzenleyici engellerden sıyrılmak için tasarlanmış yeni bir fon toplama yöntemi. Geçmişte siz kıymetli okurlarımıza bu konu hakkında bilgi vermiştik. ICO’ların devamı olarak görülen bu yöntemin gelecekte sıkça kullanılacağı ifade ediliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar