Antonopoulos: Bitcoin’in Hashrate’i Yarılanma Sonrası Normale Döner!

Özet

  • Andreas Antonopoulos'tan Bitcoin yarılanması yorumu.
19:00
21 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin’i ilk yıllarından beri savunan önemli isimlerin başında gelen Andreas Antonopoulos, mevcut finansal ekosistem ve kripto para ekosistemi hakkında verdiği röportajında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve bunun sorunları hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Mevcut parasal sistemin en büyük sorunlarından birisinin her bir işlemi takip etme gerekliliği olduğunu belirten Antonopoulos, finansal gizlilik olmadan özgürlük de olmayacağını vurguladı.

Yarılanma Bitcoin’e İyi Gelecek

Bitcoin ağında da özellikle madencilik gücünün belirli kitlelerin elinde bulunmasından dolayı, bunun parasal sisteme benzer olduğu ve merkezi olduğu eleştirilerine de yanıt veren Antonopoulos, BTC’nin eşsiz bir yapıya sahip olduğunu ve merkezi madencilik yapısının da değişmeye başladığını vurguladı. Yeni oyuncular sektöre girmeye başladığına dikkat çeken ünlü isim, donanım üreticileri konusunda da önemli firmaların atılım yapmaya başladığını ifade etti.

2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin blok ödülü yarılanmasının madencileri ciddi anlamda etkileyeceğini belirten ünlü geliştirici, Litecoin’in (LTC) yaşadığı yarılanmada hashrate’in normal seviyeye döndüğünü ve Bitcoin için de benzer durumun yaşanacağını ifade etti. Antonopoulos’un tahminine göre yarılanmadan dört hafta sonra hashrate normale dönmüş olacak.

Kripto para sektörünün önemli başka bir ismi Bobby Lee de yarılanma hakkında olumlu bir açıklama yapmış ve Mayıs ayından sonra Bitcoin’in 20.000 doları görebileceğini dile getirmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI