Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması ile 20.000 Dolara Çıkabilir!

Özet

  • Bitcoin blok ödülü yarılanması ile 20.000 doları görebilir mi?
21:00
10 Kasım 2019

Tarihsel fiyat grafiklerine baktığımızda, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatının önümüzdeki blok ödülü yarılanmasından kısa bir süre önce ciddi bir daralma yaşayacağı görülmekte. Bitcoin söz konusu daralma durumlarında oldukça tahmin edilemez bir hal alsa da, daha önceki dönemlerde yaşanan benzer durumlar aslında bunun iyiye işaret ettiğini göstermekte.

Bitcoin Sayısı Azalıyor, Talep Artıyor

Bitcoinist tarafından aktarılan haberde, Bitcoin’in blok ödülü yarılanması ile birlikte madencilikten elde edilecek miktarının azalması ve talebin artması ile yeni bir rekor kırabileceği belirtiliyor. Ünlü kripto para analistlerinden PlanB de daha önce defalarca BTC blok ödülü yarılanması ile beraber ciddi fiyat hareketliliği yaşanabileceğinin ve insanların kalan son BTC’leri almak için ”hücum edebileceklerinin” altını çizmişti.

2019 yılı Kasım ayı itibariyle kazılacak 3 milyon adetten daha az BTC kaldı ve önümüzdeki aylarda yaşanacak olan blok ödülü yarılanması ile günlük üretilen BTC miktarı 900’ün altına düşebilir. Mevcut hesaplamalara ve madencilik hızına göre blok ödülü yarılanmasının 15 Mayıs tarihinde gerçekleşmesi beklenmekte.

Bunun yanı sıra Bitcoin geçtiğimiz haftalarda oldukça hareketli ve pozitif bir dönem yaşasa da, dün itibariyle yeniden 9.000 doların altına düşerek yatırımcıları korkutmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.000 doların üzerine bilinmeyen bir nedenden dolayı yeniden çıkan BTC, ünlü yatırımcı Bobby Lee’ye göre ise eninde sonunda 1 milyon dolarlık birim fiyatı görecek. İlgili tahmin haberini buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar