X


Anchor Protocol Nasıl Alınır?

Anchor, Terra'nın istikrarlı döviz mevduatlarında düşük volatiliteli getirileri sunan bir tasarruf protokolüdür. 
18:44
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Anchor, Terra’nın istikrarlı döviz mevduatlarında düşük volatiliteli getirileri sunan bir tasarruf protokolüdür. Anchor oranı, önde gelen hisse kanıtı blok zincirlerinden gelen çeşitlendirilmiş katılım ödülleri akışına dayanmaktadır. Bu özellikler sayesinde Anchor, para piyasası faiz oranlarından çok daha istikrarlı tasarruf sağlayan bir platform olmayı hedefliyor.

Anchor Protocol (ANC) Nedir?

Anchor ekosisteminde beş tür katılımcı vardır: Mevduat sahipleri (borç verenler), borç alanlar, likidatörler, ANC likidite sağlayıcıları ve Oracle besleyicileri.

  • Mevduat sahibi (borç veren): Bir havuzda toplanan ve borçlulara ödünç verilen Anchor para piyasasına istikrarlı Terra para birimleri ödünç verir ve tahakkuk eden faiz tüm mudilere orantılı olarak dağıtılır.
  • Borç alan: Anchor para piyasasından Terra istikrarlı para birimlerini ödünç almak için bAsset teminatlı borç verme pozisyonları oluşturan kuruluşlar. Kullanıcılar, borçlanarak, bAsset teminatlarının fiyatına maruz kalmadan likiditeye erişebilirler. Anchor Protocol, Anchor Token’ları borçlular için teşvik olarak dağıtır.
  • Likidatörler: Riskli kredilerin varlığını takip eder ve gerekirse kredi teminatının tasfiyesini talep eder. Teminat, Uzlaşma Sözleşmesinde teklifler yapılarak kapatılır.
  • ANC Likidite Sağlayıcı: Terraswap ANC-UST çiftine likidite sağlayan kuruluşlar. ANC ve UST tokenları arasındaki takas likiditesinin ilk başlatılmasını yönetirler.
  • Oracle Besleyici: bAsset teminatı için doğru ve güncel fiyatlandırma beslemesi sağlamaktan sorumlu Terra hesabı. Temelde gerekli altyapıyı sağlamaya hizmet ederler.

Anchor token, Anchor Protocol yönetişim tokenıdır. ANC tokenları, yeni yönetişim anketleri oluşturmak için yatırılabilir. ANC, Anchor’ın performansının bir kısmını yakalayacak ve değerinin Anchor’ın yönetim altındaki varlıkları (AUM) ile doğrusal olarak ölçeklenmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

ANC Coin Nereden Alınır?

ANC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir.  ANC Coin; Binance platformunda ANC/BTC, ANC/USDT ve ANC/BUSD paritelerinde işlem görüyor. ANC Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 1,6 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ANC satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de ANC Coin satın alabilirsiniz. ANC/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. ANC/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından ANC Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar